۱۴۰۰/۰۱/۱۴

معاون امور دهیاری ها:

درجه ۲۲۹۰ دهیاری استان سیستان و بلوچستان ابلاغ شد/ درجه بندی بیش از ۱۲ هزار دهیاری در سال۹۹

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تعیین و ابلاغ درجه ۲۲۹۰ دهیاری استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۹، طی برگزاری ۲۱ جلسه کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ درجه ۱۲ هزار و ۱۳۵ دهیاری تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی قربانی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در صد و دوازدهمین جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ که در معاونت امور دهیاری های سازمان تشکیل و مدارک مربوط به دهیاری‌های متقاضی استان سیستان و بلوچستان بررسی و درجه 2290 دهیاری تعیین شد.
 
وی افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای 2794 دهیاری فعال می‌باشد که از این تعداد تا پیش از این 322 دهیاری دارای درجه مصوب از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بودند که پس از ابلاغ درجه دهیاری‌های استان در این مرحله، بیش از 93درصد از دهیاری‌های استان تعیین درجه شدند.
 
وی اضافه کرد: از این تعداد 83.5 درصد از دهیاری‌های استان سیستان و بلوچستان دارای درجات یک و 2 هستند و 16 درصد درجه 3 و 4 و نیم درصد نیز درجه 5 و 6 دارند.
 
قربانی در ادامه اعلام کرد: درجه‌بندی دهیاری‌ها از سال 1386 بر اساس دستورالعمل درجه‌بندی دهیاری‌ها آغاز و تاکنون 33 هزار و 596  دهیاری از مجموع 35 هزار و 458 دهیاری فعال، درجه‌بندی شده‌اند که نزدیک به 95درصد از دهیاری‌های کل کشور را شامل می‌شود.
 
وی با بیان اینکه هر دهیاری از درجه یک تا شش درجه‌بندی می‌شود، ادامه داد: 29.5درصد از دهیاری‌های کشور دارای درجه یک، 38.5 درصد دارای درجه 2 و 15 درصد دارای درجه 3 هستند. همچنین 9 درصد دارای درجه 4، 6 درصد دارای درجه 5 و 2درصد داری درجه 6 می‌باشند.
 
قربانی همچنین افزود: در سال 1398، در مجموع 11 جلسه کمیسیون ملی تعیین درجه دهیاری‌ها تشکیل که درمجموع 4146 دهیاری درجه‌بندی شد و این تعداد در سال 1399، طی برگزاری 21 جلسه به 12 هزارو  135 دهیاری افزایش یافته که نسبت به سال 1398 از رشد 193درصدی برخوردار بوده است.
 
وی در پایان افزود: با توجه به اینکه ساختار سازمانی دهیاری‌ها متناسب با درجه هر دهیاری ابلاغ می‌شود، لازم است استانداری‌ها فهرست دهیاری‌های واجد شرایط خود را برای تعیین و یا ارتقا درجه بر اساس دستورالعمل ابلاغی، هرچه سریعتر احصاء و به معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال نمایند. 
 


تعداد بازدیدها : ۱۷۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR0W-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید