۱۴۰۱/۰۳/۰۶

جلسه مرکز فرماندهی عملیات بحران حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان:

معاون اول رییس جمهور: تیم حقیقت یاب تا حصول نتیجه نهایی حادثه آبادان به فعالیت خود ادامه دهد/ تشکیل کارگروه ویژه برای شناسایی ساختمانهای پرخطر در کشور

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دستورات و پیگیری های شبانه روزی مقام معظم رهبری و رییس جمهور از زمان وقوع حادثه برای نجات مصدومان و همچنین پایان عملیات آواربرداری حادثه متروپل آبادان، افزود: دولت و همه دستگاه های خدمت رسان با تمام توان و امکانات برای کمک به حادثه دیدگان و خانواده های داغدار به میدان آمده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر معاون اول رییس جمهور، دکتر محمد مخبر ظهر جمعه ششم خردادماه و پس از بازدید میدانی از محل حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان در جلسه مرکز فرماندهی عملیات بحران حادثه که با حضور وزیر کشور، استاندار خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر و مسئولان مربوطه برگزار شد، ضمن قدردانی از همه دستگاه‌های خدمت رسان، امدادگران، آتش نشانی و نیروهای مردمی تاکید کرد: باید همه دستگاه ها با تمام توان و بسیج همه نیروها و امکانات و تجهیزات عملیات آواربرداری این حادثه دلخراش را تسریع بخشند.

وی با بیان اینکه طبق گزارشها و بازدید میدانی هیچگونه کمبود تجهیزات وجود ندارد و دولت آمادگی دارد در صورت نیاز بیشتر سایر ظرفیت های خود و سایر دستگاه‌های کشور را بکار گیرد، خاطرنشان کرد: همکاری و حضور به موقع در راستای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و موضوعات اینچنینی به یک رویکرد در دولت و کشور تبدیل شده و البته اولویت ما همواره تلاش برای پیشگیری از این وقایع تلخ است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید براینکه با تمام مقصران این حادثه و بخش هایی که در انجام امور نظارتی و صدور مجوزهای ساخت و ساز این مجموعه اهمال و یا خطا کرده اند، برخورد شدید خواهد شد، تصریح کرد: با تشکیل یک کارگروه کارشناسی در دولت و دستگاه های مربوطه دستورالعملی برای نظارت و شناسایی ساختمانهای پرخطر در کشور به منظور تخلیه سریع و یا ایمن سازی آنها و تهیه و تدوین می شود.

دکتر مخبر از ساکنین و اصناف همجوار با ساختمان متروپل خواست که نگرانی از بابت ضررهای مالی این حادثه نداشته باشند و همکاری لازم‌ را با دستگاهای امدادی و خدماتی انجام دهند تا عملیات جست و جو، آواربرداری و خاکبرداری از این منطقه با دقت به پایان برسد.

وی از وزیر کشور خواست تا تیم حقیقت یاب تا حصول نتیجه نهایی و بررسی ابعاد مختلف این پرونده بدون هیچگونه اغماض به فعالیت خود ادامه دهد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین ضمن تسلیت مجدد به خانواده های جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان تاکید کرد که دولت در کنار این عزیزان است و برای رسیدگی به تمام ابعاد پرونده خاطیان و مقصران این حادثه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

دکتر مخبر در ابتدای سخنان خود با اشاره به حس ولایت مداری و عشق خالصانه و عمیق مردم استان خوزستان بویژه خرمشهر و آبادان به ائمه اطهار گفت: مردم این خطه در هشت سال دفاع مقدس دفاع جانانه ای از کشور و انقلاب داشتند و ما هم وظیفه داریم تا آخرین لحظه در کنار مردم خونگرم این منطقه برای کاهش آلام و دردهای آنان پس از این حادثه دلخراش و رسیدگی به پرونده مقصران حضور داشته باشیم.
 
 


تعداد بازدیدها : ۲۹۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RLB-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید