۱۴۰۱/۰۳/۰۳

وزیر کشور: آواربرداری ساختمان متروپل آبادان با حساسیت دنبال می شود

وزیر کشور که برای پیگیری و تسریع در روند امدادرسانی به حادثه دیدگان ریزش بخشی از ساختمان متروپل آبادان به این شهر سفر کرده است، گفت: آواربرداری این ساختمان به دلیل محدودیت منطقه ای و وجود سازه ناپایدار، با حساسیت دنبال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی روز سه شنبه در گفت وگو با بخش نیمروزی اخبار شبکه یک، درباره آخرین وضعیت امدادرسانی این حادثه افزود: ابتدا این واقعه تلخ را به همه ملت ایران، مردم شریف آبادان و خانواده درگذشتگان تسلیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: همه مسئولان محلی و استانی بلافاصله پس از این حادثه، ظرفیت های موجود را فراخواندند تا هرچه زودتر بتوانند آواربرداری ها را آغاز کنند.

وزیر کشور نجات محبوسان زیر آوار را جزو نخستین اقدامات امدادرسانی برشمرد و خاطرنشان کرد: با تلاش های انجام شده، تعداد قابل توجهی از هموطنان ما به حمدالله نجات یافتند.

دکتر وحیدی اضافه کرد: این آواربرداری با توجه به پیچیدگی های آن، همچنان ادامه دارد. از نیمه شب گذشته که در خدمت مردم عزیز این منطقه بوده ام، همه دستگاه ها همچون استانداری، فرمانداری، هلال احمر، اورژانس، نیروهای انتظامی و نظامی، آتش نشانی و ظرفیت های پالایشگاه آبادن فعال بوده اند.
وی یادآور شد: سازه ناپایداری که در کنار این سازه ی فروافتاده وجود دارد، کار را پیچیده تر و سخت کرده است چرا که هر لحظه ممکن است این سازه ناپایدار هم فروبریزد.

وزیر کشور با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی تهران و برخی استان های دیگر هم به جمع امدادگران خوزستان پیوسته اند، اظهار کرد: کار آواربرداری ادامه دارد اما از همه مردم عزیز آبادان درخواست دارم صبوری کنند و در این منطقه حضور نیابند تا کار امدادرسانی تسهیل شود.

دکتر وحیدی همچنین گفت: به دلیل همین حساسیت سازه ناپایدار، دقیقا نمی توان زمان پایان آواربرداری را مشخص کرد اما تلاش بر این است که هرچه زودتر بتوانیم عزیزانی که احتمالا در برخی از این طبقات محبوس شده اند را نجات دهیم.

وی درباره آمار کشته شدگان و مجروحان این حادثه هم توضیح داد: تا کنون ۱۰ نفر از عزیزانمان جان باخته اند و ۳۲ نفر زخمی شده اند. امکانات کافی وجود دارد اما به دلیل محدودیت محیطی و محدودیت ناپایدار، روند کار باید با حساسیت دنبال شود.


تعداد بازدیدها : ۲۵۶
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RL8-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید