۱۴۰۱/۰۵/۱۱

جلسه کارگروه ملی تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل شد

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از تشکیل نخستین جلسه کارگروه ملی تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که خرداد امسال بین دو طرف منعقد شد، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، علی قربانی با بیان مطلب فوق  گفت: بر اساس ماده 7 تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، می بایست برای نظارت و هماهنگی ملی تفاهم نامه، کارگروهی متشکل از معاون امور دهیاریهای سازمان، معاون عمران روستایی بنیاد و دو نفر از مدیران کل هر یک از طرفین، تشکیل گردد. 

وی در ادامه افزود: اولین جلسه این کارگروه با حضور کلیه اعضاء به میزبانی معاونت امور دهیاری ها تشکیل و پس از بحث و تبادل نظر پیرامون نحوه اجرایی شدن مطلوب مفاد تفاهم نامه و رفع موانع و مشکلات موجود در مسیر اجرای آن، تصمیماتی نیز اتخاذ گردید.

قربانی در خصوص مصوبات این جلسه گفت: مقرر شد جلسات کارگروه ملی به طور منظم در هر ماه تشکیل و قبل از آن در یک نشست کارشناسی با حضور نمایندگان دو دستگاه، موضوعات مرتبط و همچنین ابهامات و مسائل واحدهای تابعه استانی، بررسی شود.

وی در خصوص سایر مصوبات اولین جلسه کارگروه ملی نیز بیان نمود: برنامه ریزی جهت برگزاری نشست مشترک با حضور کلیه مدیران کل استانی دو دستگاه و همکاری در راستای توسعه و عمران روستایی با بهره گیری از ظرفیت طرفین تفاهم نامه، از دیگر تصمیماتی بود که در این جلسه اتخاذ گردید.  

معاون امور دهیاریها در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد همکاریهای مستمری توسط دو دستگاه برای پیگیری افزایش اعتبارات لازم جهت تکمیل طرح های عمرانی روستاها در ردیف های ملی و قوانین بالادستی، صورت پذیرد.

شایان ذکر است تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سال جاری به منظور همکاری در زمینه‌های فعالیت‌های مرتبط با توسعه و عمران روستایی، بهبود کمی و کیفی بازنگری و اجرای طرح‌های هادی روستایی، ارتقای کیفیت ساخت و سازهای روستایی و ترویج معماری بومی، اسلامی و ایرانی و ساماندهی مدیریت امور زمین در روستاها، منعقد شده و به مدت 5 سال دارای اعتبار است.


تعداد بازدیدها : ۳۲۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RPA-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟