۱۴۰۱/۰۵/۱۱

معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد:

لزوم حفظ آمادگی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با توجه به بارش‌های احتمالی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور، گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید ضمن حفظ آمادگی، اقدامات پیشگیرانه به‌ویژه لایروبی و پاکسازی انهار و مسیل‌ها و ترمیم کانال‌ها در شهرها و روستاها را در مناطقی که در سیل اخیر دچار آسیب شد، انجام دهند.

مهدی جمالی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: تمام شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با بررسی سوابق سیل و آب‌گرفتگی‌هایی که در شهرها و روستاها اتفاق افتاده است، اقدامات لازم را در زمینه بسیج منابع و امکانات، تجهیزات امداد و نجات و ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی به‌ویژه در مناطق دارای خطرپذیری بالا از جمله مسیل‌ها و رودها انجام دهند.
 
وی اضافه کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با توجه به هشدارهای هواشناسی و سازمان مدیریت بحران، باید با اطلاع‌رسانی سریع و دقیق به ساکنان شهرها و روستاها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌های استانی و محلی، به‌ویژه در نزدیکی بستر مسیل‌ها، انهار و رودخانه‌ها، در محدوده و حریم شهرها و محدوده روستاها که امکان بروز حادثه در آنها وجود دارد، از حوادثی که می‌تواند خسارات مالی و جانی به بار آورد، تا حد امکان جلوگیری کنند.
 
معاون عمرانی وزیر کشور همچنین تصریح کرد: ستادهای مدیریت بحران شهرداری‌ها باید تمام تلاش خود را به‌کار گیرند تا خسارت ناشی از بارندگی و سیل در شهرها و آسیب به زیرساخت‌های شهری به حداقل برسد.
 
وی با بیان اینکه در عرصه مدیریت بحران در کنار توجه به دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی همچون شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها باید جایگاه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در انجام عملیات امداد و نجات و مدیریت بحران نسبت به وضعیت کنونی افزایش یابد.
 
جمالی‌نژاد تاکید کرد: تقویت مفهوم تاب‌آوری در شهرها و روستاها به‌منظور مدیریت باکیفیت و ایمن شهر و روستا ضروری است.


تعداد بازدیدها : ۹۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RP9-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟