۱۴۰۱/۰۵/۰۷

بازدید وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریها از مناطق سیل زده یزد

در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل بامداد روز جمعه در استان یزد که موجب آبگرفتگی شدید معابر شهری، مسدود شدن برخی راههای مواصلاتی، تخلیه برخی روستاها ، تخلیه بافت تاریخی شهر یزد و بروز خسارت به تاسیسات زیربنایی این استان شد، دکتر وحیدی وزیر کشور و جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به یزد سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، پس از بازدید میدانی از سطح شهر یزر، نشست مدیریت بحران به ریاست دکتر وحیدی تشکیل شد و وزیر کشور طی سخنانی گفت: همه امکانات کشور برای کمک به مناطق درگیر سیل به خصوص در استان یزد بسیج شده و رییس جمهور نیز دستورات لازم را در این زمینه به بخش های مختلف صادر کرده است.
.
 وحیدی افزود: چندین گروه نیز از استان‌های کرمان، اصفهان و تهران برای کمک به استان یزد اعزام شده که بدلیل بزرگی برخی از این تجهیزات، امکان حمل هوایی آنها وجود ندارد و به صورت زمینی ارسال شده تا امشب برای تخلیه آب آبگرفتگی ها اقدام مضاعف شود.
 
وی ادامه داد: همچنین بخشی از تجهیزات واحد مهندسی ارتش جمهوری اسلامی نیز اعزام شده و سپاه الغدیر استان یزد نیز در این زمینه با تمامی ظرفیت پای کار است، و در صحبتی که با وزیر راه صورت گرفت، دستورات برای تسهیل امور صادر شد و رییس جمهور نیز از بامداد امروز مسائل را شخصا پیگیری می کنند .
 
وزیر کشور با اشاره به همکاری و همفکری کامل مسئولان استان یزد جهت به کنترل درآورن شرایط گفت: تجهیزات و امکانات امدادی و خدماتی لازم جهت امدادرسانی به مردم از استان‌های تهران، کرمان و اصفهان اعزام شدند.
 
وحیدی از ورود اولین تیم اعزامی از استان اصفهان به شهر یزد خبرداد و یادآور شد: بخشی از تجهیزات و امکانات واحد مهندسی ارتش نیز از کرمان به یزد منتقل و برای امداد رسانی استقرار یافته است و با همکاری همه مسئولان  شرایط استان یزد تحت کنترل است .
 
وی افزود:  از روزهای قبل هشدارهای لازم در خصوص شرایط آب و هوایی داده شده بود و اقدامات لازم توسط استاندار یزد و مجموعه استان به خوبی صورت گرفته بود،  اما بارش‌ها بیش از آنچه تصور می‌شد، اتفاق افتاد.
 
وزیر کشور با تاکید بر اهمیت حفظ بافت تاریخی یزد در مقابل سیلاب، گفت: با رعایت این مهم که جان کسی به خطر نیفتد، ابتدا واحدها در این منطقه مستقر شوند و یکی از اماکن اولویت دار باید بافت تاریخی یزد باشد.
 
وحیدی اظهار داشت: استاندار یزد با حضور تمام وقت در میدان مدیریت مطلوبی را در کاهش خسارات سیل داشته و همه دستگاه ها نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته اند که این هماهنگی ارزشمند و شایسته قدردانی است و با وجود اینکه حجم درگیری مناطق مختلف در سیل زیاد بوده  اما در سطح یزد خسارت ها با مدیریت شرایط در کمترین حد است که شده می توانست وضع بسیار بدتر از این باشد و انشا االله در ساعات آینده  وضعیت بهتری در استان فراهم می شود .
 
وی اظهار داشت: تخلیه آب و تحکیم سیل بندها با اولویت منطقه تاریخی و ارزیابی خسارت ها و تلاش برای جبران خسارت ها در دستور کار قرار می گیرد و روستاهایی که دچار مشکل هستند حتما رسیدگی می شود، بخصوص در مورد تامین آب آشامیدنی اقدام لازم صورت می گیرد و هلال احمر نیز در صورت نیاز به کمک هوایی از طریق ارتش در این زمینه همکاری خواهد شد .
 


تعداد بازدیدها : ۱۷۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RP3-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟