۱۴۰۱/۰۴/۰۱

همایش معاونان عمرانی استانداریها:

وزیر راه و شهرسازی:طرح نهضت ملی مسکن متقاضی محور است

وزیر راه و شهرسازی طرح نهضت ملی مسکن را متقاضی محور و با اولویت استان هایی دانست که نیاز و ظرفیت ساخت آن را داشته باشند و گفت اهتمام جدی همه دستگاه ها برای تامین نیاز مردم به مسکن ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رستم قاسمی روز چهارشنبه اول تیرماه در نشست معاونان عمرانی استانداری های کشور که با حضور وزیر کشور برگزار شد؛ افزود: نیاز مردم در حوزه مسکن بالاست و برای همین اهتمام جدی همه دستگاه ها برای تامین این نیاز مردم ضروری است.
 
وی با بیان اینکه ۸ میلیون مستاجر نیازمند حمایت هستند و دولت عزم جدی در تامین مسکن این قشر دارد، ادامه داد: مسکن عامل تعیین کننده در مساله ازدواج جوانان عزیز کشور است چرا که در کلان شهرهای کشور، بخش قابل توجهی از هزینه سبد خانواده را مسکن تشکیل می دهد.
 
وزیر راه و شهرسازی با تصریح اینکه مسکن خاص ترین و فوری ترین نیاز یک خانواده است؛ گفت: واقعیت امر این است که نیاز مسکن قابل جایگزین شدن نیست. هر خانواده ای برای ادامه زندگی به سرپناه امن احتیاج دارد.
تعادل بخشی به وضعیت عرضه و تقاضا در حوزه مسکن، دیگر محور مورد اشاره وزیر راه و شهرسازی در نشست امروز بود که گفت:  باید به سرعت عقب ماندگی در حوزه مسکن را با اجرایی سازی کامل طرح نهضت ملی مسکن جبران کنیم.
 
قاسمی با اشاره به اینکه ساخت ۴ میلیون مسکن از جمله شعارهای محوری دولت مردمی حضرت آیت الله رئیسی است؛ تاکید کرد: تحقق این شعار با همت و اراده جمعی، شدنی است و در این مسیر به هماهنگی و هم افزایی همه ظرفیت های ملی، استانی و مردمی نیاز داریم.
 
وی اضافه کرد: در بازدیدی که از استان های مختلف کشور داشته ام، از نزدیک نظاره گر حجم انبوه ظرفیت ها از جمله زمین، مصالح، تمایل سرمایه گذاران بوده ام و برای همین مانعی در تحقق ساخت مسکن در کشور وجود ندارد.
 
عضو کابینه دولت سیزدهم خاطر نشان کرد: راهبرد دولت، افزایش عرضه مسکن است و در این راستا با ابلاغیه بانک مرکزی، بانک های عامل تسهیلات لازم را اختصاص خواهند داد.
 
قاسمی همچنین به یکی از مزیت های مهم نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: طرح نهضت ملی مسکن، متقاضی محور است و اینگونه نیست که حتما به صورت یکسان در همه استان های کشور به یک تعداد مسکن ساخته شود. اولویت با استان هایی است که نیاز و ظرفیت ساخت مسکن را دارند.
 
وی اضافه کرد: مجموعه دولت، اهتمام جدی در تامین مسکن کشور دارند و در بودجه امسال نیز ۳۰ هزار میلیارد تومان برای صندوق ملی مسکن پیش بینی شده است که همه این موارد گویای اهمیت موضوع در سطوح کلان است.
 
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: باید دست در دست یکدیگر دهیم تا مهم ترین شعار دولت که ساخت مسکن برای نیازمندان است، تحقق عینی یابد.


تعداد بازدیدها : ۱۲۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RMP-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟