۱۴۰۱/۰۴/۰۱

همایش معاونان عمرانی استانداریها:

وزیر کشور: دلیلی برای عدم تحقق ساخت ۴ میلیون مسکن وجود ندارد/ ظرفیت استانداری‌ها و وزارت کشور در خدمت طرح جهش ملی مسکن

وزیر کشور از طرح واگذاری اختیارات و ابزارهای قانونی به استانداران برای ساخت مسکن خبر داد و گفت: دلیلی برای عدم تحقق ساخت چهار میلیون مسکن وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی روز چهارشنبه اول تیرماه در همایش معاونان عمرانی استانداری های سراسر کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد این وزارتخانه در محل وزارت کشور برگزار شد؛ افزود: ساخت و تامین مسکن برای شهروندان عزیز کشور مسئولیت همه دستگاه های حاکمیتی و اجرایی است و باید هر دستگاهی سهم خود را در این عرصه ایفا کند.

وی تأکید کرد: همه ظرفیت‌های استانداری‌ها و وزارت کشور در خدمت طرح "جهش ملی مسکن" است و همه استانداران، معاونین عمرانی استانداری‌ها و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای تکمیل این طرح در کنار وزارت راه و شهرسازی هستند.

وی با بیان اینکه مسکن پایه و اساس زندگی است؛ گفت: فقدان مسکن مناسب باعث پیدایی و بروز مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی از قبیل فقر و گسترش حاشیه نشینی می شود و برای همین باید توجه و اولویتی اساسی به تامین مسکن برای متقاضیان داشته باشیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه با توجه به ابعاد مختلف مساله مسکن، نیازمند همت ملی در این عرصه هستیم؛ گفت: معاونان عمرانی استانداری های سراسر کشور با حضور در میدان عملیات به تحقق شعار دولت در ساخت مسکن کمک لازم را داشته باشند.

دکتر وحیدی با بیان اینکه هیچ دلیلی برای عدم تحقق ساخت ۴ میلیون مسکن در کشور وجود ندارد؛ گفت: باید در نظر داشته باشیم که فعال شدن صنعت مسکن در به حرکت افتادن سایر صنایع کشور کمک کننده است.

وی تامین مسکن را باعث ارتقای سرمایه و امید اجتماعی در کشور دانست و افزود: در صحبت هایی که با وزیر راه و شهرسازی انجام شده است، همه اختیارات و ابزارهای قانونی برای تحقق مسکن به استانداران اعطا می شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در ساخت مسکن، رویکرد دولت چند بعدی است و تلاش بر این است که همه امکانات و نیازهای مردم چون مدرسه، پارک، مساجد هم احداث شود.

پایش افراد واجد شرایط برای نهضت مسکن ملی از دیگر محورهای مورد اشاره دکتر وحیدی بود که گفت: بایستی با شناسایی دقیق و اصولی، مسکن برای افراد نیازمند اختصاص یابد.

وی به ضرورت توجه به ظرفیت بافت های فرسوده در نهضت ملی مسکن هم اشاره کرد و افزود: در این خصوص شهرداری ها و شرکت بازآفرینی شهری باید با ظرفیت بیشتری وارد عمل شوند.

وزیر کشور همچنین آمایش سرزمینی و توزیع مناسب جمعیت در ساخت مسکن را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: نهضت ملی مسکن طرحی متناسب با ظرفیت ها و نیازهای استانی است و این مهم باید مورد توجه استانداران سراسر کشور قرار گیرد.

دکتر وحیدی ایجاد شرایط برای مهاجرت معکوس را مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید در ساخت مسکن تلاش کنیم که مهاجرت معکوس از کلان شهرها به شهرها و از شهرهای کوچک به روستاها انجام شود.


تعداد بازدیدها : ۱۷۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RMO-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟