۱۴۰۰/۱۰/۲۱

۱۶۷ دهیاری در استان کرمانشاه تاسیس می شود

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از موافقت وزیر کشور با تاسیس ۱۶۷ دهیاری جدید در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و دارای شورای اسلامی روستای استان کرمانشاه و ابلاغ آن به استانداری این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور؛ علی قربانی با بیان خبر فوق افزود: در این ابلاغیه ذکر شده که پیشنهاد تاسیس دهیاری در تعدادی از روستاهای استان کرمانشاه با عنایت به ماده واحده قانون تاسیس دهیاریهای خودکفا (مصوب1377.4.14) و در صورتی که خارج از محدوده شهرهای همجوار باشند، بلامانع اعلام می گردد.
 
وی افزود: این دهیاری ها در روستاهای تابعه شهرستان های اسلام آبادغرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سرپل ذهاب، سنقر، صحنه، قصرشیرین، گیلان غرب، هرسین و کرمانشاه تاسیس می شوند.

قربانی ادامه داد: از استانداری کرمانشاه خواسته شده که طبق قوانین و مقررات مربوطه نسبت به تاسیس دهیاری در روستاهای مذکور اقدام و شروع به کار این دهیاری ها را به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام نماید.
 
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور اضافه کرد: مجوزهای تاسیس دهیاری در روستاهای بالای 20 خانوار و دارای شورای اسلامی روستا در سایر استان ها با اولویت استان های مرزی در دست اقدام است و بزودی صادر می شود.

وی با بیان اینکه تعداد مجوزهای دهیاری‌ صادره برای استان کرمانشاه به یک هزار و 853 رسید، گفت: تاکنون در سراسر کشور 37 هزار و 395 مجوز برای تاسیس دهیاری صادر شده است.
 
شایان ذکر است در صورتی که روستائی واجد شرایط جمعیتی برای تاسیس مجوز دهیاری باشد، شورای اسلامی روستا باید به نمایندگی از اهالی روستا برای این امر اعلام آمادگی نماید.


تعداد بازدیدها : ۶۰۴
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RCK-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟