۱۴۰۰/۱۰/۱۶

بازدید وزیر کشور از مناطق سیل زده استان کرمان

احمد وحیدی وزیر کشور، جمالی نژاد رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، نجار رییس سازمان مدیریت بحران و راسخی معاون هماهنگی وزیر پنجشنبه ۱۵دی به منظور بررسی مسائل و مشکلات ناشی از سیل چند روز اخیر جنوب استان کرمان وارد شهر کرمان شدند و در ابتدا با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شامخ شهید سردار سلیمانی ادای احترام کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، دکتر وحیدی وزیر کشور و هیات همراه در ادامه به منظور بررسی خسارات وارد شده در بخش های کشاورزی، مسکن، برق، راه، آب و دام شهرستان های قلعه گنج، منوجان و رودبارجنوب وارد جنوب استان کرمان شدند و با بالگرد از مناطق سیل زده شهرستان رودبار جنوب و نیز تالاب جازموریان بازدید کردند. 

استاندار کرمان در جریان این بازدید گزارشی از وضعیت بخش جازموریان و تاثیری پذیری آن از سیلاب و جایگاه و اهمیت تالاب جازموریان ارائه داد و وزیر کشور و هیات همراه پس از بازدید هوایی از تالاب جازموریان در روستای پِنگ با مردم گفت‌وگو و مشکلات آنها را بررسی کرد. 

دکتر وحیدی همچنین در بازدید میدانی در این روستا از چند واحد مسکونی که در سیل اخیر دچار آبگرفتگی شده بودند، بازدید کرد و پای صحبت ساکنان آن نشست.

- وزیر کشور در حاشیه این بازدیدها با بیان اینکه مشکل آبگرفتگی در شهرستان رودبار جنوب نداریم اما خسارت‌هایی به‌دام‌ها، کشاورزی، اموال و منازل مسکونی مردم وارد شده است، گفت: دولت با حمایت‌های خود نهایت مساعدت و تلاش خود را برای تسکین آلام مردم سیل‌زده جنوب کرمان به‌کار خواهد بست. 

وی با بیان ابنکه میزان خسارت ها برآورد و لیست برداری از خسارت های سیل در جنوب کرمان انجام شده و دولت هم حمایت می‌کند که آلام مردم سیلزده این خطه کاهش یابد، گفت: همه دستگاه ها از جمله فرمانداری،  شهرداری، سپاه پاسداران، جمعیت هلال احمر در امدادرسانی پس از حادثه پای کار بودند و فعالیت های خوبی با نظارت و توصیه استان کرمان تا این لحظه در رودبار جنوب کرمان صورت گرفته است. 

وی اضافه کرد: همچنین طی برنامه طولانی مدت تر دیواربندی های رودخانه‌های رودبارجنوب باید تقویت شود که در شرایط سیلاب ها بتوانند مقاومت بیشتری داشته باشند تا در آینده شاهد این حجم از خسارت‌ها نباشیم.


تعداد بازدیدها : ۳۹۶
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RCD-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟