۱۴۰۰/۰۹/۱۶

۵۲ دهیاری در خراسان جنوبی تاسیس می شود/ صدور مجوز۳۷ هزار و ۲۲۸ دهیاری در کشور

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از موافقت وزیر کشور با تاسیس ۵۲ دهیاری جدید در روستاهای استان خراسان جنوبی و ابلاغ آن به استانداری این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور؛ علی قربانی با بیان خبر فوق افزود: در این ابلاغیه ذکر شده که پیشنهاد تاسیس دهیاری در تعدادی از روستاهای استان خراسان جنوبی با عنایت به ماده واحده قانون تاسیس دهیاریهای خودکفا (مصوب1377.4.14) و در صورتی که خارج از محدوده شهرهای همجوار باشند، بلامانع اعلام می گردد.
 
وی ادامه داد: همچنین از استانداری خراسان جنوبی خواسته شده که طبق قوانین و مقررات مربوطه نسبت به تاسیس دهیاری در روستاهای مذکور اقدام و شروع به کار این دهیاری ها را به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام نماید.
 
وی اضافه کرد: این دهیاری ها در روستاهای تابعه شهرستان های بیرجند، بشرویه، خوسف، درمیان، زیرکوه، سربیشه، طبس، فردوس، قائنات و نهبندان تاسیس می شوند.
 
قربانی همچنین با بیان اینکه تعداد مجوزهای دهیاری‌ صادره برای استان خراسان جنوبی به یک هزار و 35 رسید، اعلام کرد: تاکنون در سراسر کشور 37 هزار و 228  مجوز برای تاسیس دهیاری صادر شده است.
 
شایان ذکر است در صورتی که روستائی واجد شرایط جمعیتی برای تاسیس مجوز دهیاری باشد، شورای اسلامی روستا باید به نمایندگی از اهالی روستا برای این امر اعلام آمادگی نماید.


تعداد بازدیدها : ۳۰۶
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R9W-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟