۱۴۰۰/۰۸/۳۰

از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاریها صورت گرفت:

ابلاغ برخی ضرورت های اداری مرتبط با مدیریت روستایی به استانها

مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به فعالیت ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تغییرات صورت گرفته در ارکان مدیریت روستایی، از ابلاغ برخی ضرورت های اداری مرتبط با مدیریت روستایی و موارد لازم‌الاجرا توسط دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی از سوی این سازمان به استانداری ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اشکان کریمی با بیان مطلب فوق در این خصوص توضیح داد: با توجه به ماده 8 اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌ها (مصوب بهمن 1380)، فاصله بین خاتمه خدمت دهیار تا انتخاب دهیار جدید نباید بیش از سه ماه به‌طول انجامد و دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها موظفند با همکاری واحدهای گزینش استانداری‌ها به طریقی اقدام نمایند تا در گزینش دهیاران تسریع گردد و پس از تأیید گزینش، بخشداران موظف به صدور حکم دهیار می‌باشند.
 
وی ادامه داد: همچنین در خصوص ساعات کار دهیاران پاره‌وقت تأکید شد که شوراهای اسلامی روستاها موظف به تعیین ساعات حضور و کار دهیاران پاره وقت از یک تا 4 ساعت در روز می‌باشند و شوراها موظفند ساعات فعالیت دهیاران پاره‌وقت را با لحاظ حجم فعالیت‌ دهیار، میزان اعتبارات دهیاری و قابلیت و ویژگی‌های روستا تعیین نمایند.
 
وی اضافه کرد: همچنین دهیاران پاره‌وقت موظفند تابلویی از ساعات حضور خود را برای اطلاع اهالی در مکانی مناسب در دهیاری نصب نمایند.
 
کریمی در این خصوص متذکر شد:  تعیین میزان فعالیت 4 ساعت در روز برای تمامی دهیاران روستاهای با جمعیت کمتر از هزار نفر، فاقد توجیه منطقی است و ضرورت دارد نصاب قانونی مندرج در تبصره 2 ماده 32 آیین‌نامه مالی دهیاری‌ها جهت هزینه‌کرد امور جاری رعایت شود.

وی در ادامه گفت: در این ابلاغیه جهت ممانعت از تضییع حقوق دهیاران و نیروهای شاغل در دهیاری، دهیار و مسئول امور مالی دهیاری موظف به تنظیم لیست بیمه و پرداخت به‌موقع حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی شده‌اند و مسئولیت پاسخگویی به مشکلات ناشی از عدم اجرای این امر نیز بر عهده ایشان خواهد بود.
 
کریمی افزود: از دیگر مواردی که از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها مورد تأکید قرار گرفت، ضرورت حفظ کلیه اسناد اداری دهیاری در محلی مطمئن با تأیید شورای اسلامی روستا و بخشداری همچنین استفاده از مهر دهیاری صرفاً در مکاتبات اداری می‌باشد.
 
مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای تمامی اعضای شوراهای اسلامی دوره ششم و دهیاران منتخب، ایفای وظایف، وفق مقررات را از الزامات مدیریت روستایی خواند و از دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها خواست تا در رعایت نکات مذکور، نظارت دقیق داشته باشند.


تعداد بازدیدها : ۵۳۶
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R8X-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟