۱۴۰۰/۰۷/۲۲

بهره برداری از طرح‌های عمرانی خدماتی در روستا های کردستان با حضور معاون امور دهیاری ها

به مناسبت هفته روستا ۳۳۲ پروژه عمرانی در بخش‌های راه، مقاوم سازی، بهداشتی، ورزشی و خدمات با اعتبار ۱۸۲ میلیارد تومان در ۱۲۷ روستای کردستان افتتاح شد که بهره برداری چند پروژه با حضور دکتر قربانی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در روستای کیلانه شهرستان سنندج طی مراسمی با حضور دکتر قربانی دو طرح  آبرسانی و جاده دسترسی به آرامستان این روستا به طول ۴ هزار و ۵۰۰ متر  به بهره برداری رسید.

همچنین در این مراسم، کلنگ آغاز عملیات لوله گذاری برای مهار آب‌های سطحی به طول یک کیلومتر به زمین زده شد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این مراسم با اشاره به اینکه در کشور ۳۷ هزار و ۱۳۷ دهیاری وجود دارد، گفت : از زمان تاسیس دهیاری ها تاکنون بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به دهیاری‌ها کمک شده است.

قربانی به افزایش اعتبارات شهرداری ها و دهیاری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده از سه درصد به چهار درصد اشاره نمود که باعث افزایش حدود 7 هزار میلیارد تومانی سهم شهرداری ها و دهیاری ها شده است.

وی با بیان اینکه توزیع اعتبارات دهیاری ها نامتوازن است، از پی گیری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای رفع این مشکل خبر داد.

قربانی همچنین افزود: با هدف ایجاد درآمد پایدار و ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی  از محل انعقاد تفاهم نامه های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بانک ملی و پست بانک، تسهیلات کم بهره به پروژه های اقتصادی، اشتغال زا و درآمد زای دهیاری ها پرداخت می شود.


تعداد بازدیدها : ۶۷۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R67-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟