۱۴۰۰/۰۷/۱۲

کتاب مجموعه دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های نظام جامع مالی شهرداری‌ها منتشر شد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انتشار کتاب مجموعه دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های نظام جامع مالی شهرداری‌ها توسط انتشارات سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی گفت: شهرداری‌های کشور به‌عنوان اصلی‌ترین و گسترده‌ترین نهاد تامین کننده خدمات شهری، نیازمند اطلاعات یکپارچه، جامع و به‌روز و شفاف هستند تا از برخی برداشت‌های و تفسیرهای سلیقه‌‌ای و ناکارآمد جلوگیری شده و موجبات ارتقای زندگی شهروندان بیش از پیش فراهم آید.

وی افزود: کتاب حاضر با همکاری دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان تهیه و منتشر شده و به موضوعاتی همچون؛ دستورالعمل طرز تهیه و تدوین و اجرای تفریغ بودجه، شیوه‌نامه‌های اجرایی کمیته تخصیص بودجه، شیوه‌نامه اجرایی خزانه‌داری، راهنمای ثبت رویدادهای مالی در شهرداری، دستورالعمل شناسایی و پلاک‌کوبی اموال شهرداری، دستورالعمل کارگروه استانی نظارت بر امور حسابرسی شهرداری‌ها و... پرداخته است.

وی اضافه کرد: امیدواریم انتشار این مجموعه گام مهمی در راستای افزایش انضباط مالی و حفظ و نگهداشت اموال در شهرداری‌ها و سایر سازمان‌های وابسته باشد.

وی افزود: نسخه چاپی این کتاب برای دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌های کشور ارسال خواهد شد و متخصصین و علاقه‌مندان این حوزه می‌توانند ضمن بهره‌گیری و بکارگیری از مطالب کتاب، نظرات و پیشنهادهای سازنده خود را به نشانی الکترونیکی shahrdariha91@gmail.com ارسال نمایند.


تعداد بازدیدها : ۱۰۴۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R5T-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟