۱۴۰۰/۰۳/۱۸

ضرورت آموزش منتخبان شوراهای شهر در زمینه مناسب‌سازی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس ستاد مناسب سازی کشور با تاکید بر ضرورت آموزش منتخبان شوراهای شهرها در زمینه مناسب‌سازی گفت: ۱۲۶ هزار عضو شورای شهر هفته آینده مشخص می شود که قرار است عنان ۱۴۰۰ شهر و ۳۷ هزار روستا را برعهده گیرند، پس آموزش مناسب‌سازی برای آنان ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی، مهدی جمالی‌نژاد با بیان مطلب فوق در هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با تاکید بر اینکه باید آموزش اعضای شوراها و شهرداران و دهیاران مدنظر قرار گیرد، گفت: بهتر است محتواهای آموزشی که با مشارکت بهزیستی تهیه می‌شود نیز در اختیار ما قرار گیرد از طرفی اقدامات در حوزه مناسب‌سازی نباید تنها به اقدامات سلبی محدود شود بلکه برخی جاها باید تشویقی باشد تا در ساخت و سازها، مناسب‌سازی مدنظر قرار گیرد.
 
وی همچنین بر ضرورت مناسب‌سازی شعب اخذ رای ثابت و سیار برای مشارکت حداکثری افراد دارای معلولیت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تاکید کرد.
 
معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه طرح جامع مناسب‌سازی تهران آماده شده است، افزود: هفته آینده با انتخابات شورای شهر همه اعضاء تغییر می‌کنند؛ بنابراین باید ریل‌گذاری انجام شود تا اقدامات در حوزه مناسب‌سازی ادامه یابد.
 
جمالی‌نژاد با اشاره به بودجه تهران در امر مناسب‌سازی که ۳ برابر شده است، عنوان کرد: این عدد قابل توجهی است. امیدوارم که از رویکرد محصول‌محور به سمت رویکرد فرآیندمحور حرکت کنیم؛ ۲۰۰ سال است که تهران ساخته شده و مناسب‌سازی در آن کمتر بوده است لذا تا پایان دولت فرصتی نداریم و بستر را باید آماده کنیم تا مدیران بعدی کارهای فعلی را ادامه دهند.
 
در هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور که به ریاست دکترمهدی جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و با حضور وحید قبادی‌دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، معاون وزیر راه و شهرسازی و قائم مقام شبکه و شورای سلامت سیما گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه کاری خود در زمینه مناسب‌سازی ارایه نمودند.
 


تعداد بازدیدها : ۲۳۷
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R00-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟