۱۴۰۰/۰۲/۱۶

نشست بررسی مشکلات مدیریت شهری شهرستان بروجن با حضور معاون عمرانی وزیر کشور:

جمالی نژاد: اداره مطلوب شهر در گرو خلاقیت در درآمدزایی، جذب سرمایه‌گذاران و بهره‌مندی موثر از توان بخش خصوصی است/ مدیریت شهری باید تا خاتمه کار شورای پنجم برای تحقق برنامه های مصوب تلاش کند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تاکید کرد: برای اداره مطلوب شهر، شهرداران و فعالان مدیریت شهری، خلاقیت در درآمدزایی، جذب سرمایه‌گذاران و بهره‌مندی از توان بخش خصوصی را در برنامه‌های خود قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد که در نشست بررسی مشکلات شهرداری‌های شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری سخن می گفت، ضمن اشاره به مشکلات فعلی شهرداری ها، گفت: برخی از مشکلات با همکاری و تعامل با مجلس و قوه قضاییه و دستگاه های دولتی رفع می شود ولی اداره مطلوب شهر و شهرداری با اتکا به کمک های دولتی دیگر ممکن نیست و قادر نیست مشکلات شهرداری و انتظارات مردم را حل کند و ضروریست که دیدگاه شهرداران و اعضای شوراها در خصوص اداره شهر تغییر نماید.

 وی با بیان اینکه به منظور تقویت مدیریت شهری و روستایی در همکاری مجلس و دولت احکام مناسبی در قانون بودجه سال جاری لحاظ شده در عین حال به  محدودیتهای مالی دولت برای کمک به شهرداری ها اشاره نمود و گفت: شهرداریها باید مزیتهای شهر خود را شناسایی و در خصوص تولید درآمد از آنها برنامه ریزی های لازم را انجام و سرمایه گذار جذب نمایند و از ظرفیتهای بخش خصوصی هم نهایت را بهره ببرند.

 وی در ادامه گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای اجرا، تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های کم‌هزینه و زودباده محرک در توسعه و جهش شهرهای کشور، تسهیلات مورد نیاز را تامین و پرداخت می‌کند و از محل ردیف های بودجه به پروژه های شهرداری های زیر 50 هزار نفر جمعیت کمک هایی پرداخت می شود و در موضوع ماشن آلات و تجهیزات موردنیاز شهرداری ها هم به شهرداری ها کمک می شود.

 وی افزود: آماده همه نوع همکاری و هم اندیشی با کمیسیون ها، فراکسیون ها و نمایندگان محترم مجلس در زمینه رفع مشکلات حوزه کاری شهرداری ها و دهیاری هاهستیم.

 وی با اشاره به مشکل کمبود قیر در بسیاری از شهرداری‌های کشور افزود: به‌زودی در نشستی مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سهمیه قیر شهرداری‌ها بازنگری و برای رفع آن چاره‌اندیشی می‌شود.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به‌منظور رفع مشکلات شهرداری‌های ایران در حوزه‌های مرتبط با حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، پسماند و آبیاری فضای سبز اقدام لازم را برنامه‌ریزی و اجرایی خواهد کرد.

وی با اشاره به مشکلات آب در کشور افزود: درخواست می‌شود تا مجلس شورای اسلامی قانونی برای الزام و تشویق شهرداری‌ها به استفاده از پساب برای توسعه فضای سبز شهری تصویب کند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصریح کرد: هم‌اکنون آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها در حال تدوین است و به‌زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

وی یادآور شد: احداث ساختمان‌ها آتش‌نشانی در اولویت برنامه‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار دارد و اعتبار مورد نیاز برای این طرح‌ها براساس میزان پیشرف فیزیکی اختصاص می‌یابد.

 معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین تاکید نمود: شهرداریها و شوراها در فاصله زمانی باقی مانده تا پایان فعالیت شوراهای پنجم می بایستی برای اجرایی شدن برنامه ها و پروژه های مصوب تلاش مضاعفی نمایند و  استانداری ها هم باید در این زمینه نظارت های مستمر را به عمل آورند.

وی افزود: شهرداری ها و شوراها  باید تجربیات، اقدامات، برنامه ها و آسیب شناسی های انجام شده را به نحو مناسب و شفافی در اختیار شورا و شهرداری های آینده قرار دهند تا خللی در اداره شهر و برنامه ریزی ها و خدمت رسانی به مردم صورت نگیرد.


تعداد بازدیدها : ۳۶۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR3R-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟