۱۴۰۰/۰۲/۱۳

تاکید سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بر اجرای دقیق طرح پیشگیرانه و پایش ایمنی ساختمان های مهم شهرها

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با صدود ابلاغیه ای به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری ها با اشاره به نتایح موفقیت آمیز اجرای 'طرح پیشگیرانه و پایش ایمنی ساختمان ها در سطح شهرهای کشور' در سال گذشته بر اجرای دقیق این طرح در سال ۱۴۰۰ تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، در ابلاغیه مهدی جمالی نژاد در خصوص اجرای "طرح پیشگیرانه و پایش ایمنی ساختمان­ها در سطح شهرهای کشور"  آمده است: نتایج ارزیابی اولیه بر اساس گزارش های ارسالی استان ها در طی سال 1399، نشان‌دهنده موفقیت این طرح همچنین اهمیت و نقش مهم این پایش در ارتقای سطح ایمنی کاربری های مختلف شهرها را داشته و تحقق کامل آن نقش مستقیم بر کاهش حوادث و رضایت مندی شهروندان را به همراه خواهد داشت.

در ادامه این ابلاغیه تاکید شده که اقدامات لازم برای ادامه اجرای طرح یادشده در سال 1400 با محوریت استانداری صورت پذیرفته و همچنین دستگاه ها و سازمان های مرتبط با موضوع همکاری لازم را با مجموعه شهرداری های استان به عمل‌آورند. 

در ابلاغیه رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور آمده است:  از ظرفیت های قانونی بند 14 ماده 55 قانون شهرداری و مصوبه شماره( 123272/ت 51024 هـ مورخ 1393.10.18 ) هیئت محترم وزیران پیرامون سند آسیب‌شناسی در بخش آتش نشانی و ایمنی  از جمله بندهای 3 و 5 مصوبه یاد شده برای نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها، مراکز و کارگاه های ناایمن همچنین تعامل و همکاری با دستگاه های متولی برای ارتقای سطح ایمنی در شهر به شکل مناسب استفاده شود.

در ادامه ابلاغیه دکتر جمالی نژاد به استانداری ها آمده است: نتایج اقدامات برای پایش و نظارت بر ایمنی ساختمان ها به‌صورت شهری مورد ارزیابی قرارگرفته و در مواردی که تحقق ایمن سازی با مشکل مواجه بوده مراتب با ایجاد سازوکارهای قانونی لازم از سوی استانداری و فرمانداری پیگیری و نتایج پایش و بازدیدهای ایمنی به‌صورت جمع‌بندی استانی و به تفکیک شهر و نوع کاربری برای پیگیری از دستگاه ها و وزارت خانه های مربوطه به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال گردد.
 
در این ابلاغیه همچنین طی فرایندهای قانونی تعیین‌شده برای پایش و ارزیابی ایمنی ساختمان ها و ضرورت بازدید مجدد از ساختمان ها و مراکز، در خصوص ساختمان‌های ناایمن با تعیین مدت‌زمان کارشناسی برای رفع ناایمنی و در صورت عدم اقدام، اعلام نتایج به دستگاه های مربوطه و انجام هرگونه اقدام برای جلوگیری از فعالیت مراکز ناایمن از طریق مراجع مربوطه و با در نظر گرفتن ملاحظات قانونی و اجتماعی تاکید شده است.

در ابلاغیه رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به استانداری ها  همچنین تاکید شده: ضرورت دارد به‌منظور کسب آمادگی نیروهای امدادی و عملیاتی برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مانورهای آمادگی در ساختمان های بلند، مراکز و اماکن اداری و تجاری، مجتمع های مسکونی و سایر مراکز مهم و دارای اهمیت شهر با محوریت ستاد مدیریت بحران شهرداری و مشارکت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و کلیه دستگاه های امدادی و عملیاتی مرتبط انجام پذیرد. در این خصوص ضمن سنجش میزان آمادگی نیروهای عملیاتی و توان تجهیزاتی، برنامه های عملیاتی و فرماندهی حوادث مورد ارزیابی قرارگرفته و در خصوص رفع مسائل و مشکلات مربوطه اقدام لازم صورت پذیرد.
 


تعداد بازدیدها : ۱۹۲
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR3J-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟