۱۴۰۰/۰۲/۱۲

دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: در راستای اجرای آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور و براساس مصوبه اسفند ماه ۱۳۹۹ شورای عالی کار، دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها در سال ۱۴۰۰ جاری به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ، علی قربانی ضمن اعلام این خبر عنوان نمود: به‌منظور ساماندهی و انتظام‌بخشی به نحوه محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها  و ایجاد وحدت رویه در این‌خصوص، دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای مسئولین امور مالی و فنی در 15 ماده و چهار تبصره به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ که براساس آن حداقل مزد روزانه این عزیزان، از ابتدای سال 885 هزار و 165 ریال تعیین شده‌است.
 
بهره‌مندی مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها از فوق‌العاده شغل براساس تعداد دهیاری و مدرک تحصیلی از دیگر موضوعات درج شده در این دستورالعمل است  که قربانی به آن اشاره نمود.
 
وی همچنین عنوان نمود: افرادی که از سال 82 به بعد با هر عنوان در دهیاری سابقه کار داشته ‏اند،‌از پایه سنواتی طبق مصوبات سالیانه شورای عالی‏ کار، در همان سال، بهره ‏مند می‌شوند.
 
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  در ادامه مصوبات شورای عالی کار را در زمینه میزان کمک هزینه عایله‌مندی و کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار،‌ ملاک عمل برای پرداخت به دهیاری‌ها دانست.

قربانی ادامه داد: کمک هزینه اقلام مصرفی در سال جاری 6 میلیون ریال و کمک هزینه مسکن 3 میلیون ریال می‌باشد که در صورت ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن، نرخ جدید ملاک عمل خواهد بود.
 
وی همچنین افزود: دهیاری‌ها می‌توانند متناسب با درآمد دهیاری، پیش‌بینی اعتبار در بودجه سالانه و رعایت قوانین و مقررات به مسئولین امورمالی و فنی، تا 50درصد حداقل حقوق را به‌عنوان «فوق‌العاده کارآیی» حداکثر دو بار در سال پرداخت نمایند.

وی اضافه کرد: پاداش آموزش نیز به عزیزانی که گواهی آموزشی دوره‌های مورد تأیید مرکز مطالعاتِ برنامه‌ریزی شهری و روستایی را اخذ نموده باشند، محاسبه و پرداخت می‌شود.

قربانی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای تمامی مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها، تأکید نمود که اجرای این دستورالعمل و نظارت کامل بر مفاد آن بر عهده معاونین عمرانی استانداری‌های کشور می‌باشد.
متن دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها در سال 1400  در فایل زیر این خبر درج شده است


تعداد بازدیدها : ۵۸۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR3E-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟