۱۴۰۰/۰۱/۳۱

شیوه‌نامه تعیین ارکان، نحوه سنجش و پایش شاخص های پیشرفت شهری ابلاغ شد

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از ابلاغ شیوه‌نامه تعیین ارکان، نحوه سنجش و پایش شاخص های پیشرفت شهری، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان خبر فوق، بر توجه به اهمیت رصد تحولات شهری، تعیین، سنجش و پایش شاخص های پیشرفت شهری به منظور ارتقای جایگاه کلان شهرها و شهرهای مراکز استان کشور در رتبه بندی های ملی و بین المللی به عنوان امری ضروری تاکید نمود.
 
وی افزود: شهرها نقش کانونی مؤثری در پیشرفت و توسعه ملی دارند و ایفای کارآمد چنین نقشی، افزون بر لزوم وجود برنامه پیشرفت و توسعه راهبردی، مستلزم هدایت و پایش مستمر آن می‌باشد. بر همین اساس، لازم  بود شاخص هایی تدوین شود که از یک جهت سبب ساز هدایت و توسعه به سوی آرمان شهر اسلامی –  ایرانی بوده و از جهتی دیگر امکان پایش میزان پیشرفت و موفقیت در تحقق برنامه های مذکور را فراهم نموده و به چهره نماییِ بهتر شهرها و ارتقای جایگاهشان در رتبه بندی های ملی و بین المللی کمک کند.
 
رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی افزود: بر اساس سیاست های کلی نظام ، برنامه های توسعه ملی، منطقه ای و طرح های توسعه شهری، تعیین مجموعه ای از شاخص های پیشرفت شهری در راستای الگوواره پیشرفت اسلامی - ایرانی، ضرورتی انکارناپذیر بوده و سنجش پیشرفت شهری از طریق خوانش، مسیریابی و جهت گیری این پیشرفت با شاخص های بومی ممکن است.
 
زیارتی نصرآبادی تهیه «شیوه‌نامه تعیین ارکان، نحوه سنجش و پایش شاخص های پیشرفت شهری» را در راستای موارد مطرح شده و بر اساس نتایج طرح مطالعاتی مشترک و با همکاری شهرداری تهران عنوان نمود.
 
 
 
متن شیوه نامه در فایل زیر این خبر درج شده است.
 
 


تعداد بازدیدها : ۴۱۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR1Y-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟