۱۴۰۰/۰۱/۳۱

آخرین وضعیت تخصیص و بازبینی شناسه های ملی شهرداریها و دهیاریها اعلام شد

مدیرکل دفترنوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در رابطه با اقدامات انجام شده در خصوص آخرین وضعیت شناسه ملی اشخاص حقوقی و ارایه دسترسی سامانه¬ ای تخصیص و بازبینی شناسه ملی به دفاتر امور شهری و روستایی استانداری ها اعلام کرد: طی سال ۱۳۹۹ امور مربوط به تخصیص و بازبینی شناسه ملی ۲۲۰۰ مورد از شهرداریها و دهیاریها انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری­ها و دهیاریهای کشور، عباس کرکه آبادی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: براساس مصوبه 1393.11.1 هیات محترم وزیران، شناسه ملی اشخاص حقوقی به عنوان عددی یکتا به منظور تفکیک اشخاص حقوقی و انجام شفاف امور قانونی، مالی و ... آنها مطرح گردید و برهمین اساس، در راستای تخصیص شناسه ملی به کلیه اشخاص حقوقی مرتبط با ساختار وزارت کشور(شهرداری، دهیاری و ...)؛ دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری­ها و دهیاری­های کشور در تعامل با هیات محترم ماده(9) سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، از ابتدای سال 1393 تا پایان اسفند ماه سال 1399، اقدام به تخصیص شناسه ملی مربوط به 48هزار مورد از اشخاص حقوقی (شامل:شهرداریها،‌ سازمان­های وابسته به شهرداریها، سازمان­های وابسته به استان و دهیاریها) نموده است که این امر همچنان درحال انجام و پیگیری است.
 
وی افزود: در سال 1397، شناسه ملی 2960 دهیاری و 40 شهرداری و در سال 1398 شناسه ملی 1100 دهیاری و 30 شهرداری تازه تاسیس صادر شده است.
 
کرکه آبادی اضافه کرد: در سال 1399، از ابتدای فروردین ماه تا پایان اسفندماه، امور مربوط به تخصیص و بازبینی شناسه ملی 2200 مورد از دهیاریها و شهرداریها انجام شده است.
 
وی در پایان اضافه کرد: استان­های سیستان و بلوچستان، کرمان،‌کرمانشاه و ‌لرستان دارای بیشترین تعداد دهیاریهای فاقد شناسه ملی هستند که می­بایستی پس از پیگیری اخذ شناسه ملی شورا از دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور؛ نسبت به ارایه درخواست شناسه ملی برای دهیاری از طریق دسترسی استانی سامانه شناسه ملی به این دفتر اقدام نمایند.
 
 
 
متن "آئین ­نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی" و "محتوای آموزشی سامانه شناسه ملی(براساس آخرین تغییرات فنی)" جهت بهره ­برداری کارشناسان دفاتر امور شهری و روستایی استانداری­ها در فایل های زیر این خبر قابل دسترسی می­باشد.
 
 


تعداد بازدیدها : ۶۴۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR1W-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟