۱۴۰۰/۰۱/۲۶

درجه ۵۵ شهرداری کشور در سال ۹۹ ارتقاء یافت

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: طی سال ۱۳۹۹ درجه ۵۵ شهرداری در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها ارتقاء یافت و درجات جدید از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.

حسین رجب صلاحی با بیان مطلب فوق در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا، افزود: درجه شهرداری ها به موجب دستورالعمل درجه بندی شهرداری های کشور از یک تا 12 تعییین می شود و درجه بندی شهرداری ها باعث می شود ساختار تشکیلاتی شهرداریها به تبع ابلاغ درجه جدید تغییر و نظام پرداخت حقوق به شهرداران هم ارتقاء می یابد.
 
وی ادامه داد: مدارک و مستندات درجه بندی شهرداری ها در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بررسی و ارتقاء درجه تصویب و درجات جدید از سوی وزیر محترم کشور ابلاغ می شود.
 
وی در ادامه در خصوص درجات ابلاغ شده طی سال 1399 گفت: در سال گذشته درجه شهرداری های شیروان در استان خراسان شمالی، ایذه در استان خوزستان و ابهر در استان زنجان به 9 ارتقاء یافت.
 
وی اضافه کرد: درجه شهرداری های سراوان در استان سیستان و بلوچستان، کنگاور در استان کرمانشاه، فریدونکنار در استان مازندران، بندرترکمن در استان گلستان و محمدیه در استان قزوین به 8 ارتقاء پیدا کرد.
 
 وی افزود: در سال 1399 همچنین درجه شهرداری های اردستان و گزبرخوار در استان اصفهان، مهران در استان ایلام، نصیر شهر و قیام دشت در استان تهران، ملکان در استان آذربایجان شرقی، گتوند در استان خوزستان و بردسکن و خواف در استان خراسان رضوی به 7 ارتقاء یافت.
 
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می توانند پیشنهاد ارتقاء درجه خود را بعد از تائید استانداری به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال نمایند.
 
رجب صلاحی افزود: ارتقاء درجه شهرداری ها به استناد تبصره (3) ماده (یک) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب (1370/4/1) هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها که طی نامه شماره (3479 مورخ 94/1/19) به تائید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، انجام می شود.
 
وی همچنین گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به منظور کاهش تردد و مراجعه حضوری، در سال 1399 سامانه درجه‌بندی شهرداری‌ها توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور راه اندازی شد.
 
وی ادامه داد: با راه‌اندازی این سامانه، از این پس شهرداریها صرفا از طریق بارگذاری اطلاعات و مستندات موردنیاز در این سامانه، می توانند از آخرین وضعیت درجه شهرداری خود آگاه شوند و ثبت اطلاعات توسط شهرداریها، بررسی مدارک توسط استانداری، تأیید، عدم تأیید، امکان ویرایش، ارائه کد رهگیری برای پیگیری تقاضا و امکان اخذ گزارش‌های مدیریتی؛ صرفا از طریق این سامانه صورت می گیرد.
 


تعداد بازدیدها : ۵۷۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR1M-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟