۱۴۰۰/۰۱/۲۵

همایش معاونین عمرانی استانداریها / جمالی نژاد: تلاش برای افزایش شور و نشاط در انتخابات/ لایحه افزایش اختیارات دهیاری ها تقدیم مجلس شده است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه مهم ترین ماموریت پیش روی ما مساله انتخابات سراسری در کشور است، گفت: یک بخش مهم این انتخابات که انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاست مربوط به حوزه شهرداری ها و دهیاری ها می شود و برای همین باید با حساسیت و دقت بالا در این عرصه ورود موثر داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد که 25 فروردین در همایش ویدئوکنفرانسی معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداریهای سراسر کشور سخن می گفت، با اشاره به این مساله که باید به سهم خود در افزایش شور و نشاط و مشارکت عمومی در جامعه کمک کنیم؛ گفت: اتفاقا انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به ویژگی های محلی اش زمینه شورآفرینی و تهییج و حضور بیشتر عموم مردم را دارد و برای همین باید با رعایت اصل قانونمداری به تقویت شور و شوق انتخاباتی در کشور کمک کنیم.

جمالی نژاد با بیان اینکه یکی از برنامه های معاونین عمرانی باید مساله آموزش باشد؛ گفت: با استفاده از ظرفیت های صدا و سیما در استان ها آگاهی بخشی لازم هم به انتخاب کنندگان و هم انتخاب شوندگان داده شود تا زمینه برای حضور مدیران شایسته و لایق در کشور در سطح شوراها و شهرداری ها فراهم شود.

موضوع اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی در کشور از دیگر محور های نشست امروز بود و در این خصوص جمالی نژاد گفت: باید با فعال سازی تمامی ظرفیت های ممکن، پروژه های نیمه تمام در سطح استانی به مرحله بهره برداری برسد تا مردم عزیز کشورمان از فرصت ها و مزایای این پروژه ها در سریعترین زمان ممکن بهره مند شوند.

وی با تشریح این امر که باید با اهتمامی جدی تر از قبل به اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام در کشور همت گماریم؛ گفت: شیرینی و حلاوت اتمام این پروژه ها باید در همین بازه زمانی باقی مانده از عمر دولت دوازدهم چشیده شود.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه صحبت هایش به ضرورت افزایش اختیار عمل دهیاری ها در توسعه امور روستایی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه لایحه جامع دهیاری به تصویب دولت رسیده و انشاءا... با تصویب نهایی این لایحه در مجلس شورای اسلامی، میزان اختیارات و قدرت دهیاری ها  افزایش می یابد.

معاون عمرانی وزیر کشور همچنین به معضل کم آبی و خشکسالی سال آبی جاری در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اقلیم خشک کشور، موضوع سازگاری با کم آبی به صورت جدی پیگیری شود.

ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر محورهای مهم نشست امروز بود و در این خصوص معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه این مهم از جمله تاکیدات جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور است، گفت: همواره یکی از پیگیری های مقام عالی وزارت جدیت در امر مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در کشور است و ضروری است که در این عرصه معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور بویژه در ماههای باقیمانده خدمت، اهتمام لازم را داشته باشند.

جمالی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید با محوریت حمایت از تولید و رفع موانع، باید بستر عملیاتی این شعار را در روستاها و شهرهای کشور تحقق بخشیم و تلاش کنیم روستاهای کشور به عرصه ای برای تولید و کارآفرینی بیشتر در کشور تبدیل گردند.
 


تعداد بازدیدها : ۴۱۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR1L-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟