۱۴۰۰/۰۱/۲۵

دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در سال جاری به استانداری‌ها در راستای اجرای آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور و براساس مصوبه اسفند ماه ۱۳۹۹ شورای عالی کار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ، علی قربانی ضمن اعلام این خبر گفت: به‌منظور ساماندهی و انتظام‌بخشی به نحوه محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای دهیاران، اعم از تمام‌وقت و پاره‌وقت، و ایجاد وحدت رویه در این‌خصوص، دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در 15 ماده و سه تبصره به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.
 
وی ادامه داد: براساس دستورالعمل ابلاغی، حداقل مزد روزانه دهیاران تمام‌وقت، از ابتدای سال روزانه 885 هزار و 165ریال تعیین شده‌است.
 
وی بهره‌مندی دهیاران از فوق‌العاده شغل براساس درجه دهیاری و مدرک تحصیلی را از جمله موارد مورد توجه در این دستورالعمل برشمرد و همچنین عنوان نمود: افرادی که از سال 82 به بعد با هر عنوان در دهیاری سابقه کار داشته‏اند از پایه سنواتی طبق مصوبات سالیانه شورای عالی‏کار، در همان سال، بهره‏مند می‌شوند.
 
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مصوبات شورای عالی کار را در زمینه میزان کمک هزینه عایله‌مندی و کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار، ملاک عمل برای پرداخت به دهیاری‌ها دانست و اعلام نمود: کمک هزینه اقلام مصرفی در سال جاری 6 میلیون ریال و کمک هزینه مسکن 3 میلیون ریال می‌باشد که در صورت ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن، نرخ جدید ملاک عمل خواهد بود.
 
قربانی افزود: به تمامی دهیاران کشور فوق‌العاده‌ای با عنوان «مزایای سرپرستی» بر اساس درجه دهیاری پرداخت خواهد شد و طبق سنوات گذشته، به دهیاران واجد شرایط، فوق‌العاده‌ای تحت عنوان «فوق‌العاده کار‌ایی» متناسب با درآمد دهیاری، میزان کارایی و بهره‌وری دهیار و اجرای عملیات عمرانی دهیاری حسب شاخص‌های مندرج در ماده 7 با عنوان ارزیابی عملکرد دهیاری‌ها و پیشرفت عملیات عمرانی، با تأیید دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قابل پرداخت می‌باشد.
 
وی اضافه کرد: پاداش آموزش نیز به دهیارانی که گواهی آموزشی دوره‌های مورد تأیید مرکز مطالعاتِ برنامه‌ریزی شهری و روستایی را اخذ نموده باشند، محاسبه و پرداخت می‌شود.
 
قربانی متذکر شد: بدیهی است دهیاران پاره‌وقت نیز به تناسب ساعات کاری از این افزایش بهره‌مند خواهند شد.
 
وی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای تمامی دهیاران، تأکید نمود اجرای این دستورالعمل و نظارت کامل بر مفاد آن بر عهده معاونین عمرانی استانداری‌های کشور می‌باشد.


 
 
متن دستورالعمل در فایل زیر این خبر درج شده است
 


تعداد بازدیدها : ۱۳۰۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR1K-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟