۱۴۰۰/۰۱/۲۴

سامانه مدیریت دانش به مدیران واحدهای پژوهشی شهرداری‌ها معرفی شد

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی از برگزاری ویدئو کنفرانس معرفی سامانه مدیریت دانش شهرداریها و دهیاریها با حضور مدیران دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری و مراکز پژوهشی شهرداریها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری­ها و دهیاری­های کشور، کارگاه مجازی معرفی و راه اندازی سامانه­ مدیریت دانش شهرداری­ها و دهیاری­ها با حضور مشترک مدیران دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری و مدیران مراکز و ادارات پژوهشی شهرداری­های مراکز استان در روز سه­شنبه 24 فروردین برگزار شد.
 
در این نشست اسمعیل زیارتی نصرآبادی، رئیس مرکز مطالعات برنامه­ریزی شهری و روستایی، ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت ثبت دانش­های حوزه مدیریت شهری و روستایی و حفظ تجارب، اندوخته‌ها و ایده‌های مدیریت شهری و روستایی به عنوان مهم‌ترین سرمایه‌های یک سازمان گفت: سامانه مدیریت دانش شهرداری­ها و دهیاری­های کشور طی تفاهم‌نامه همکاری مشترک با شهرداری مشهد و با هدف ایجاد بستری مناسب جهت جمع‌آوری، ذخیره­سازی، پردازش هوشمند، انتشار و توسعه دانش در حوزه شهر و روستا، در چارچوب تفاهم­نامه­ی همکاری سازمان با شهرداری مذکور، طراحی و تولید شده است.
 
وی، ارتقای مطلوبیت و کارآمدی دانش حوزه مدیریت شهری و روستایی، پرهیز از انجام مطالعات تکراری و غیر ضرور، ثبت سوابق پژوهشی اعضای خانواده بزرگ مدیریت شهری و روستایی و ثبت دانش تجربی مدیران شهری و روستایی را از دیگر اهداف مهم راه­اندازی این سامانه برشمرد.

در ادامه مهندس شاکری­روش، مدیر دفتر آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد  و همکارانشان به معرفی سامانه فوق و قابلیت­های آن پرداختند و به موضوع تدوین شیوه‌نامه بهره­برداری از سامانه فوق با همکاری سازمان و سایر شهرداریها اشاره نمودند.  
 
پس از بیان دیدگاه‌ها و نظرات اعضای جلسه، رئیس مرکز مطالعات برنامه­ریزی شهری و روستایی ضمن جمع­بندی جلسه، تحقق ایجاد سرمایه­های دانشی ارزشمند و عظیم و تشکیل بانک اطلاعاتی کامل از دانش­های خرد حوزه مدیریت شهری و روستایی در این سامانه را صرفاً از طریق همکاری و مشارکت سایر شهرداری­ها دانسته و حضور جهادی همه دست­اندرکاران حوزه مدیریت شهری ازجمله استانداری‌ها، شهرداری­ها و دهیاری­­ها را برای تکمیل سامانه خواستار شد.
 
همچنین مقرر شد بسته‌های آموزشی و فرآیند ثبت آثار در سامانه به شهرداری‌ها ابلاغ شود و هر یک از شهرداری‌های کشور با اولویت شهرداری‌های بالای 200 هزار نفر در گام اول کارشناسان رابط خود را برای انجام هماهنگی و آموزش‌های لازم معرفی نمایند.
 
 


تعداد بازدیدها : ۳۶۲
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIR1G-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟