۱۳۹۹/۱۲/۰۲

بازدید مدیرکل دفتر امور اقتصادی سازمان شهرداریها و دهیاریها از شهرداری‌های استان بوشهر

مدیرکل دفتر اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن بازدید از پروژه‌های دریافت‌کننده تسهیلات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌های استان بوشهر و تبادل‌نظر با شهرداران و شوراهای هریک از شهرها، به منظور تقویت نگرش شهرداران و شوراهای اسلامی شهر، با بیش از ۲۵ شهرداری استان در سفر خود به استان بوشهر، به استفاده از منابع تامین مالی از جمله تسهیلات بانکی سازمان تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، همچنین نشستی با حضور دکتر گراوند استاندار بوشهر، دکتر کوشش تبار، مدیران حوزه معاونت عمرانی استانداری و همه شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان در شهر بوشهر برگزار شد.

استاندار بوشهر در این نشست طی سخنانی با اشاره به توسعه طرح‌های عمران شهری استان گفت: افزون‌بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان در دولت دوازدهم منابع ارزش افزوده در اختیار شوراهای اسلامی و شهرداران استان بوشهر قرار گرفته است.

وی، مدیریت شهری را یک مدیریت چند وجهی دانست و با بیان اینکه شهرداران با سلامت مردم، طرح‌های فرهنگی و تامین زیرساخت‌ها سرو کار دارند، گفت: برخی شوراها و مدیریت شهری موفق عمل نکرد ولی شهردارانی‌که اعتبارات و منابع مصوب به درستی جذب کرده‌اند 100 درصد اعتبارات آنها تخصیص یافته است.

گراوند استفاده از تسهیلات بانکی برای اجرای طرح‌های عمران شهری را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: از تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه‌ شهرداری‌ها و زیربناهای شهری با هماهنگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور استفاده شود که این مهم منوط به تعامل شهرداران با این سازمان است.

وی با تاکید بر تلاش و برنامه‌ریزی تا آخرین روز فعالیت گفت: شهرداری‌های استان بوشهر باید درآمدزایی پایدار و حل مشکلات مردم را در اولویت قرار دهند.

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه پارکینگ‌‌ها، توسعه معابر شهری، فضای سبز، مبلمان شهری و با نشاط کردن فضای شهرها افزود: با اجرای این پروژه‌ها شهروندان پشتیبان مدیریت شهری می‌شوند که در این راستا از خدمات معاون عمرانی استاندار و شهرداران قدردانی می‌شود.

وی اقدامات عمران شهری را مایه افتخار سربلندی مدیریت شهری استان دانست و بیان کرد: از شمال تا جنوب استان بوشهر در عرصه ساحل‌سازی اقدامات مهمی انجام شده است و این طرح‌ها قابل قیاس با گذشته نیست چراکه این پروژه‌ها در دورانی اجرا شد که با شرایط نامناسب اقتصادی و بدترین منابع مالی مواجه بودیم.

همچنین دکتر کوشش تبار هم طی سخنانی با تاکید بر تلاش و برنامه‌ریزی تا آخرین روز فعالیت گفت: شهرداری‌های استان بوشهر باید درآمدزایی پایدار و حل مشکلات مردم را در اولویت قرار دهند.

 وی ضمن ارائه گزارشی از تسهیلات پرداختی به شهرداری‌های کشور و به‌خصوص استان بوشهر، با توجه به وجود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تاریخی، گردشگری و خدماتی در شهرها، بر سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ساحلی  و پرداخت تسهیلات بانکی جهت توسعه شهری استان تاکید نمود.

دکتر محسن کوشش تبار در این نشست گفت: وجود شهرداران متخصص و جوان در استان بوشهر از مزیت های این استان است. همچنین راهبری استان در هدایت منابع به سمت پروژه های مدیریت شهری قابل تحسین است . دکتر کوشش تبار درمجموع برآورد قابل تحسینی از مدیریت استان در حوزه شهری داشت و کیفیت اجرای پروژههای استان را خوب ارزیابی نمود.

مدیرکل دفتر اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: استان بوشهر در جذب سرمایه گذاران در حوزه مدیریت شهری به الگوی قابل توجه تبدیل شده که می توان از شهرهای دلوار و بند گناوه به عنوان نمونه هایی موفق در سرمایه گذاری شهرداریها نام برد.

در سفر دکتر کوشش تبار مدیرکل دفتر اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از 25 شهرداری استان بوشهر بازدید میدانی صورت گرفت و و اولویت پروژه‌های پیشنهادی آن شهرداری‌ها را جهت دریافت تسهیلات تائید نمود که برخی از انها عبارت بود از: شهرداری‌های بیدخون، نخل تقی، سیراف، جم، کنگان، دوراهک، دیر، بردخون، بردستان، اهرم، دلوار، وحدتیه، سعذآباد، آبپخش، امام حسن، دیلم، بندرگناوه، بندر ریگ، برازجان، تنگ ارم، بوشکان، کلمه، شبانکاره.
 


تعداد بازدیدها : ۱۸۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQY7-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟