۱۳۹۹/۱۰/۱۸

امضای تفاهم نامه تامین هزار دستگاه اتوبوس/جمالی نژاد: هدف گذاری خرید ۵ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری تا سال آینده

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در جریان مراسم امضای تفاهم نامه ساخت و خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس حمل و نقل عمومی درون شهری از شرکت سایپا و مجموعه های تابعه آن از سوی اتحادیه اتوبوس رانی ها، گفت: وزارت کشور و سازمان شهرداری ها آمادگی خرید بیشتر برای تجهیز قوی تر ناوگان حمل و نقل درون شهری کشور را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشوربا حضور در مراسم انعقاد تفاهم نامه ساخت و خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس  حمل و نقل عمومی درون شهری که با حضور دو معاون وزارت کشور به امضای طرفین رسید، با بیان اینکه خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری با هدف عملیاتی کردن دستور رئیس جمهوری محترم کشور جهت تجهیز و تقویت ناوگان حمل و نقل درون شهری کشور صورت گرفته است؛ گفت: برنامه وزارت کشور و سازمان شهرداری ها بر خرید ۵۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری تا سال آینده است.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه حمل و نقل درون شهری ضرورت جدی سامان دهی مدیریت شهری است؛ گفت: سازمان شهرداریها در کنار خرید اتوبوس رویکرد بازسازی اتوبوس های کارکرده را هم اتخاذ کرده است.

وی در این خصوص خبرداد: از محل اعتبارات در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، تسهیلات کم‌بهره‌ای برای نوسازی ۳۰۵ دستگاه اتوبوس و ۱۶۰ دستگاه مینی‌بوس از طریق پست بانک در اختیار شهرداری‌ها قرارگرفته است.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ نیز مبلغ حدود۱۳۲۰۰ میلیارد ریال برای ۹ شهرداری، اوراق مشارکت خرید اتوبوس انتشاریافت؛ گفت: در سال جاری یعنی ۱۳۹۹ تأمین مالی خرید اتوبوس به میزان حدود ۱۵هزار میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد وپیش بینی انجام شده در این زمینه حاکی از تأمین مالی خرید بیش از ۹۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال ۱۴۰۰ می‌باشد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور در ادامه صحبت هایش به امر مهم بازسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته بازسازی ۳۵۰ دستگاه اتوبوس با اعتباری بالغ بر۷۷۲ میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی برای خرید قطعات اتوبوس‌های شهری  انجام گرفت.

وی همچنین با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده در سال ۱۳۹۹ مقرر شده تا امکان تخصیص تسهیلات مذکور برای بازسازی۳۳۰۰ دستگاه اتوبوس شهری صورت پذیرد؛ گفت: تفاهمنامه اجرایی  این مساله بین سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت کشور و صندوق کارآفرینی امید تدوین و در آستانه اجرایی شدن قرار دارد.

جمالی نژاد اضافه کرد: روی هم رفته با فعالیت های انجام شده در دولت دوازدهم، بازسازی ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس از محل اعتبارات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و اعتبارات شهرداریها انجام شده و با تحقق بازسازی ۴۷۵۰ اتوبوس از محل تسهیلات تبصره ۱۸ و بازسازی ۳۵۰ دستگاه از محل کمکهای مالی سازمان در سال ۱۳۹۹، در مجموع بازسازی  ۵۱۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ عملیاتی خواهد شد.

معاون عمرانی وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: برنامه وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری کشور بر تزریق کامل ۵ هزار دستگاه اتوبوسی است که مورد تاکید رئیس جمهور و وزیر کشور است و امروز قدم اولیه با امضای تفاهم نامه با شرکت سایپا برداشته شد و آمادگی بالایی برای خرید های بیشتر به شرکت های داخلی دیگر برای تجیهز کامل ناوگان حمل و نقل درونی کشور را داریم.


تعداد بازدیدها : ۲۷۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQVA-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟