۱۳۹۹/۰۸/۲۹

همزمان با روز جهانی سرویس بهداشتی اعلام شد:

۸۰۰ باب سرویس بهداشتی عمومی امسال از سوی شهرداریها راه اندازی میشود

مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه سه هزار باب سرویس بهداشتی عمومی در شهرها کم داریم، از برنامه ریزی های صورت گرفته برای تاسیس ۸۰۰ باب سرویس بهداشتی عمومی از سوی شهرداریها در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، سید حبیب راضی با بیان مطلب فوق در روز جهانی سرویس بهداشتی( 19 نوامبر برابر با 29 آبان ماه) افزود: بر اساس گزارشهای ارسالی استانداریها، تاکنون ۱۰ هزار باب سرویس بهداشتی عمومی با ۵۰ هزار چشمه در شهرها کشور راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه احداث سرویس بهداشتی عمومی در شهرها به دلیل تاثیر آن در بهداشت عمومی جامعه از انتظارات مردمی و از شاخص ها ارزیابی توسعه شهری بویژه در شهرهای بزرگ و همچنین شهرهای دارای جاذبه های گردشگری، تاریخی، مذهبی و طبیعی  است، گفت: برای رسیدن به استانداردهای جهانی، شهرهای کشور نیازمند ۳ هزار باب سرویس بهداشتی عمومی با ۱۵ هزار چشمه می باشد.

وی با اشاره به اینکه براساس گزارشهای ارسالی استانداریها ۷۵درصد سرویس های بهداشتی عمومی شهرها در پارک ها و بوستانها، ۱۰ درصد در سطح شهر و ۱۵ درصد در میادین و فروشگاهها و پایانه ها قرار دارد، گفت: توسعه کمی و کیفی سرویس های بهداشتی عمومی و راه اندازی آنها در مراکز پرتردد شهرها در اولویت مدیریت شهری قرار دارد.

راضی افزود: امسال برای نخستین با سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور برای تاسیس سرویس ها بهداشتی عمومی در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت، کمک هایی به شهرداری این شهرها کرده است.

مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در ادامه از ابلاغ دستورالعمل مدیریت، ساماندهی و توسعه سرویس‌های بهداشتی عمومی شهری با هدف حفظ بهداشت و رفاه در شهرها برای اجرا توسط شهرداری ها از سوی این سازمان به استانداری‌های سراسر کشور خبر داد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به برنامه ریزی های مدیریت شهری برای تاسیس سرویس های بهداشتی عمومی در مناطق پرتردد شهرها، گفت: شهرداریها از زمان شیوع ویروس کرونا بطور مستمر در حال ضد عفونی کردن و گندزدایی سرویس های بهداشتی عمومی سطح شهر هستند.


تعداد بازدیدها : ۵۹۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQRJ-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟