۱۳۹۹/۰۷/۰۴

درحاشیه نمایشگاه خدمات شهری، حمل و نقل و ماشین آلات وابسته ایران-افعانستان برگزار شد

سمینار تخصصی تجربیات مدیریت شهری با حضور مدیران سازمان شهرداریها و دهیاریها و شهردار اصفهان در کابل

در حاشیه نخستین نمایشگاه خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و ماشین آلات وابسته ایران _ افعانستان در کابل، سمینار تخصصی با عنوان تجربیات مدیریت شهری در مرکز نوآوری و استعدادهای دانشگاه کابل برگزار شد،

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور،  این نشست با حضور دکتر حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداریها و دکتر اسماعیل زیارتی نصرآبادی رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، دکتر نوروزی شهردار اصفهان و سیدعلی اقبال استاد دانشگاه کابل برگزار شد.

در این نشست دکتر نوروزی شهردار کلانشهر اصفهان با اشاره به اشتراکات ایران و افغانستان در زمینه های فرهنگی، تاریخی، سیاسی، جغرافیایی، ... به تجربیات شهرداری اصفهان در زمینه های مختلف از جمله حمل و نقل شهری، باز آفرینی بافتهای فرسوده، ساماندهی دستفروشان و ... اشاره و زمینه های همکاری بین شهرداریهای ایران و افغانستان را تشریح نمود.

در ادامه حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به تشریح ساختار مدیریت محلی در ایران و سابقه آن پرداخت و ضمن اشاره به مسائل و مشکلات شهرداری کابل و اولویتهای این شهرداری؛ طرح جامع و تفصیلی و همچنین طرح جامع حمل و نقل و طرح جامع مدیریت پسماند را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین اهتمام شهرداری کابل در زمینه تکمیل آمار و اطلاعات مرتبط با زمبنه های مختلف مدیریت شهری را بسیار حائزاهمیت و از اولین اقدامات موردنیاز برای برنامه ریزی دقیق و عالمانه دانست.

در ادامه اسماعیل زیارتی نصرآبادی رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به ضرورت بازنگری در برخی رویه های مدیریت شهری در راستای تسریع فرایند توسعه اشاره و برخی ویژگی های مدیریت شهری مطلوب را مطرح نمود.

وی همچنین به ضرورت نهادسازی در راستای تقویت مدیریت محلی اشاره نمود و با توجه به اینکه  جمعیت غالب افغانستان در روستاها سکونت دارند، ساماندهی نحوه ارائه خدمات روستائیان و ارتقای کیفیت زندگی آنها را نیز مورد تاکید قرار داد و به تجربیات ایران در زمینه مدیریت روستایی اشاره کرد.

در بخش دیگری از این سمینار تخصصی، حاضران که از فعالان عرصه مدیریت شهری و صاحب نظران در این زمینه بودتد، به طرح سوالات خود پرداختند و اعضای سمینار به پرسشها پاسخ دادند.


تعداد بازدیدها : ۲۲۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQO3-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟