۱۳۹۹/۰۷/۰۳

دیدار هیات اعزامی سازمان شهرداریها و دهیاریها و نمایندگان بخش خصوصی با وزیر مالیه و بخش خصوصی افغانستان

در حاشیه نخستین نمایشگاه مشترک خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک و ماشین آلات وابسته ایران وافغانستان در کابل، نشست مشترک هیات اعزامی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و نمایندگان بخش خصوصی با وزیر مالیه و بخش خصوصی افعانستان و معاونان وی و نمایندگان اتاق تجارت و بخش خصوصی این کشور تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، در ابتدای این دیدار دو طرف گزارشی از  وضعیت تحقق اهداف و انتظارات نمایشگاه بیان نمودند و سفیر ایران در افعانستان هم  با اشاره به اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه و قابلیتهای مشترک دو کشور برای توسعه همکاری ها، ابرازامیدواری نمود که پس از پایان کار نمایشگاه شاهد حضور فعالانه و تعامل دوسویه بخش خصوصی دو کشور باشیم.

دکتر حسین  رجب صلاحی معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور  هم در این نشست، قابلیتها و ظرفیتهای شهرداریهای ایران در زمینه های حمل و نقل عمومی، مترو، طراحی شهری ، فضای سبز و ... را تشریح و ظرفیتهای ایجاد شده در بخش خصوصی ایران برای تامین نیازهای مدیریت شهری را تشریح و مورد تقدیر قرار داد.

تجار کشور افغانستان نیز ضمن اعلام تمایل به همکاری و تعامل و شراکت با همتایان ایرانی و مسلمان خود  به نیازها و قابلیت های خود نیز اشاره و اظهار امیدواری کردند که در فرایند تعامل به حقوق و منافع طرفین توجه شود و زمینه های توان افزایی بخش خصوصی این کشور در شراکت با شرکت های ایرانی فراهم تا این تعاملات و شراکت ها پایدارتر و ماناتر شود.

در پایان این نشست مقرر شد با توجه به تعدد و تنوع زمینه های مرتبط با مدیریت شهری، کمیته های مشترکی فی مابین بخش خصوصی دو کشور با هدایت و راهبری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و وزارت مالیه افغانستان  در زمینه های مختلف مثل حمل و نقل، زیرساخت های شهری، مدیریت پسماند، ... تشکیل شود تا ضمن تداوم ارتباطات و تعاملات، برنامه اقدام مشترک تدوین تا بر اساس آن اقدامات اجرایی حاصل شود.


تعداد بازدیدها : ۱۹۴
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQO2-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟