۱۳۹۹/۰۷/۰۱

دیدار هیات اعزامی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با وزیر امور خارجه افغانستان

هیات اعزامی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به نخستین نمایشگاه مشترک خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک و ماشین آلات وابسته ایران وافغانستان در کابل در نخستین روز این نمایشگاه با محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان دیدار نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، در این دیدار رجب صلاحی معاون امور شهرداری ها، زیارتی رییس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی و موفق مدیرکل حراست و پدافندغیرعامل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و نوروزی شهردار اصفهان حضور داشتند.
 
 وزیر امور خارجه افغانستان در این دیدار این کشور را خانه دوم ایرانیان دانست و ضمن تشکر از مردم مهمان نواز ایران تاکید کرد که ملت افغانستان کمک ها، همراهی ها و مهمان نوازی های مردم ایران در روزهای سخت خود را از یاد نبرده و حضور این هیات در افغانستان و برگزاری نمایشگاه در شرایط سخت کرونا را نیز تداوم همراهی و همکاری ایرانیان با ملت افغانستان برشمرد.

 در ادامه این جلسه آمادگی های جمهوری اسلامی ایران و شهرداری های سراسر ایران در خصوص انتقال تجربیات و صدور فناوری مدیریت شهری برای کمک به توسعه شهری افغانستان در زمینه هایی همچون خدمات شهری، فضای سبز شهری، حمل و نقل عمومی شهری، هوشمندسازی شهرها، امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی، مدیریت پسماندها، جداسازی آب شرب،... برای وزیر امور خارجه افغانستان تشریح شد.

 وزیر امور خارجه افغانستان در ادامه آمادگی و تمایل قلبی کشورش از توسعه  همکاری ها با شهرداریهای ایران و بهره گیری از تجارب ایران در زمینه مدیریت شهری را اعلام نمود.


تعداد بازدیدها : ۳۱۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQNX-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟