۱۳۹۹/۰۷/۰۱

نخستین نمایشگاه مشترک خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک و ماشین آلات وابسته ایران وافغانستان گشایش یافت

نخستین نمایشگاه تخصصی مشترک خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و ماشین آلات وابسته، ایران وافغانستان سه شنبه اول مهرماه با حضور نمایندگان شهرداری ها و شرکت های ایرانی و افغانی و هیات اعزامی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در کابل گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مراسم گشایش این نمایشگاه با حضور شهردار کابل، رییس اتاق تجارت، جمعی از نمایندگان مجلس و مسوولان کشور افغانستان،‌ حایری معاون وزیر نیرو،  جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،‌ هیات اعزامی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به ریاست دکتر حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداری های این سازمان، شهردار اصفهان، سفیر ایران در کابل و مسوولان وزارت نیرو  برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه، رییس اتاق تجارت افغانستان از حضور موثر و فعالانه کشور ایران در نمایشگاه تقدیر نمود و ایران را از مهمترین شرکای اقتصادی افغانستان ذکرنمود.

در ادامه شهردار کابل طی سخنانی این نمایشگاه را آغاز خوبی برای تقویت تعاملات پایدار و دوسویه دوطرف برشمرد و علاقه مندی شهرداری کابل پایتخت افغانستان برای بهره گیری از تجارب شهرداری های جمهوری اسلامی ایران را اعلام و تاکید نمود که دریچه های تعامل و بحث انتقال تجربه در زمینه های مختلف باز است. وی همچنین خواستار برگزاری نشست های تخصصی مختلف و تداوم ارتباطات فی مابین شد.

در بخش دیگری از این مراسم، بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با اشاره به پیوندهای دیرینه فرهنگی، مذهبی، ... دو کشور، روابط اقتصادی مشترک را ابزار  مناسبی برای تعمیق روابط دوکشور دانست و با بیان اینکه ایران خواستار توسعه روزافزون افغانستان و افزایش رفاه و امنیت این کشور است و توسعه و رفاه دو کشور وابسته به یکدیگر است، آمادگی ایران برای ارایه هرگونه همکاری متقابل و سرمایه گذاری در افغانستان را اعلام نمود. وی ابرازامیدواری نمود که فرایند صلح در افغانستان مبتنی بر منافع تمام شهروندان و احترام به حاکمیت و استقلال این کشور و  بدور از دخالت بیگانگان به فرجام خوبی برسد.

در ادامه آیین گشایش نخستین نمایشگاه مشترک خدمات شهری و حمل و نقل، آب برق انرژی و خدمات مهندسی ایران و افغانستان در کابل، دکتر حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور طی سخنانی این نمایشگاه را نخستین تجربه حضور و بزرگ ترین حضور مدیریت شهری ایران در کشور افغانستان دانست و از مشارکت خوب شرکت های بخش خصوصی و صاحبان فناوری و تجربه در زمینه مدیریت شهری در این نمایشگاه خبر داد.

وی ابرازامیدواری نمود که این رویداد سرآغاز  مناسبی برای انتقال تجربیات ارزشمند مدیریت شهری ایران به کشورهای همسایه، بویژه کشور افغانستان، باشد و بتوانیم در ادامه همکاری های متقابل زمینه های سرمایه گذاری، اشتغال و انتقال فناوری و دانش فنی- مهندسی به کشور افغانستان بیش از پیش فراهم شود.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین از مشارکت فعالانه شهردای های تهران و اصفهان در این نمایشگاه قدردانی نمود و اضافه کرد: به منظور انتقال و انعکاس تجربیات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  در زمینه های مختلف  به ویژه آموزش و پژوهش  به همتایان افغانی؛ تجربیات این سازمان در غرفه ویژه ای در نمایشگاه ارایه شده که مورد استقبال شهرداری های تیم کشور قرار گرفته است.

رجب صلاحی در خاتمه افزود: طی سه روز برپایی نمایشگاه در کابل، نشست های تخصصی با شهرداری های مختلف افغانستان تشکیل خواهد شد تا زمینه های تعامل و هم افزایی فی مابین مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد و امیدواریم نتایج امیدآفرینی در پی داشته باشد.

شایان ذکر است نخستین نمایشگاه مشترک خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک و ماشین آلات وابسته ایران وافغانستان با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و سازمان توسعه تجارت ایران اول تا سوم مهر با حضور بیش از 100 شرکت در شهرکابل پایتخت افغانستان دایر است تا تجار و بازرگانان و مسوولان مدیریت شهری افغانستان با توانمندی‌های تولیدی کشورمان در زمینه موضوعات برگزار شده آشنا شوند.

 


تعداد بازدیدها : ۲۷۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQNW-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟