۱۳۹۹/۰۶/۲۹

شماره ۵۷ ماهنامه دهیاری‌ها با موضوع روستا و گردشگری پایدار منتشر شد

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انتشار پنجاه و هفتمین شماره از ماهنامه دهیاری‌ها با موضوع 'روستا و گردشگری پایدار' از سوی انتشارات سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی گفت: مجله دهیاری‌ها یکی از منابع علمی و آموزشی معتبر در حوزه مدیریت روستایی کشور است که با رویکرد پژوهشی، آموزشی و ترویجی به بررسی مسائل گوناگون روستایی می‌پردازد.

وی با بیان اینکه این شماره از مجله با محوریت "روستا و گردشگری پایدار" در بخش‌های مختلف به چالش‌ها و راهکارهای توسعه گردشگری روستایی می‌پردازد، افزود: در این شماره از مجله موضوعات "نقش نهادهای محلی در توسعه گردشگری روستایی"، "نقش گردشگری تجاری در تغییر کاربری اراضی نواحی روستایی"، "واکاوی و تبیین کاستی‌ها و چالش‌های مناطق نمونه گردشگری"، " بهبود معیشت، فرهنگ و گردشگری پایدار با استفاده از توان‌افزایی جوامع محلی" و... پرداخته شده و انتظار می‌رود محتوای این شماره بتواند راهکارهای علمی و عملی در زمینه‌هایی همچون: توسعه گردشگری روستایی و متعاقب آن بهبود معیشت روستاییان، نقش مدیریت محلی در توسعه گردشگری، احیاء بافت‌های گردشگرپذیر، اهمیت نهاد‌سازی و فرهنگ‌سازی در جوامع محلی، مدیریت گردشگری در روستاها و ... را به دهیاران و مخاطبین خود ارایه نماید.

وی افزود: نسخه چاپی این شماره برای دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها ارسال شده و نسخه الکترونیکی آن نیز در آدرس http://ssafta.imo.org.ir بارگذاری و قابل دریافت است و علاقه‌مندان می‌توانند ضمن بهره‌گیری از مطالب مجله، در صورت داشتن مقاله، تجربه، گزارش یا مطلب مرتبط به آدرس پست الکترونیکی dehyari.mag@imo.org.ir ارسال نموده و همچنین با ارایه نظرات و پیشنهادات سازنده خود تحریریه را در بهبود مطالب یاری رسانند.محتوای این مجله در فایل زیر این خبر درج شده است

 


تعداد بازدیدها : ۲۲۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQNG-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟