۱۳۹۹/۰۶/۱۹

بیش از ۴ هزار دستگاه ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی در ۷ سال گذشته به دهیاری‌ها واگذار شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری ها گفت: از ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید تا کنون ۴ هزار و ۴۳۴ دستگاه ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی به دهیاری‌های کشور واگذار شده است.

علی قربانی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای کمک به اجرای پروژه های عمرانی در روستاها و ارائه خدمات به روستاییان، خرید ماشین آلات عمرانی و خدماتی در دستور کار قرار گرفت و بر همین اساس هر ساله با توجه به اعتبارات تخصیص یافته انواع ماشین آلات عمرانی خدماتی برای دهیاری های کشورخریداری و واگذار شد.

وی ادامه داد: از ابتدای تشکیل نهاد دهیاری ها (۱۳۸۲) تا کنون ۱۶ هزار و ۹۲۷ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی به دهیاری ها واگذار شده که تا پیش از سال ۱۳۹۲ یعنی زمان شروع به کار دولت تدبیر و امید ۱۲ هزار و ۴۹۳ دستگاه بود و زمان فعالیت این دولت به ترتیب در سال های ۱۳۹۳، ۲۹۵۰ دستگاه و سال بعد ۳۸۷ دستگاه، سال ۱۳۹۵ هم ۳۲۶ دستگاه و سال ۹۶ هم ۵۰۰ دستگاه و از سال ۹۸ تاکنون نیز ۲۷۱ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی به نهاد دهیاری ها واگذار شده است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها خاطرنشان کرد: این ماشین آلات شامل خودروهای حمل زباله، بکهولودر، مینی لودر، کمپرسی، آتش نشانی، لودر، تراکتور و سایر ماشین آلات بوده است.

وی گفت: تاکنون ۹۲۴ پایگاه آتش نشانی در روستاهای کشور راه اندازی شده و در دولت تدبیر و امید ۴۹۶ پایگاه آتش نشانی راه اندازی و به ماشین آلات آتش نشانی نیز تجهیز شده است و نیروهای مورد نیاز پایگاه های آتش نشانی روستایی از طریق جذب و بکارگیری نیرو های وظیفه واجد شرایط تامین شده است.

قربانی خاطرنشان کرد: با احداث و جذب و تجهیز پایگاه های آتش نشانی در روستاها گام مهمی در افزایش ایمنی و مقابله با حوادث و سوانح غیر مترقبه و بلایای طبیعی برداشته شده و به منظور دسترسی به حداقل استاندارد های لازم برای ارائه خدمات آتش نشانی و ایمنی درروستاها با برنامه ریزی انجام شده تعداد پایگاه های آتش نشانی در مناطق روستایی به مرور در حال افزایش است.

وی ادامه داد: با این حال یکی از مشکلات دهیاری ها دارای این پایگاه های آتش نشانی تامین نیروهای مورد نیاز است که اغلب به دلیل محدودیت های منابع اعتباری دهیاری ها با همکاری ستادکل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری مجوز جذب نیروی وظیفه برای به کارگیری درپایگاه های آتش نشانی صادر شد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: بر این اساس از سال ۱۳۹۴ تا  سال ۱۳۹۸ بیش از ۶۵۰ نیروی وظیفه واجد شرایط از مقاطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز پایگاه های آتش نشانی روستایی جذب و در این پایگاه ها به کار گیری شدند.

      


تعداد بازدیدها : ۱۸۲
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQN6-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟