۱۳۹۹/۰۶/۱۸

جانشین رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور:

بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال تا نیمه شهریور به شهرداری ها و دهیاری های کشور پرداخت شده است

جانشین رییس و معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن تشریح مبالغ توزیع شده از محل وجوه متمرکز توسط این سازمان، از پرداخت بیش از ۲۴ هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال (بیش از ۲۴۶۹ میلیارد تومان) تا نیمه شهریور ماه به شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مسعود نصرتی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: از محل اعتبارات تبصره(2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده (سوخت) تا نیمه شهریور ماه بیش از 16 هزار و 651 میلیارد ریال (بیش از 1665 میلیارد تومان) بین شهرداریها و دهیاریها توزیع شده که سهم شهرداری کلانشهرها از کل وصولی 1998 میلیارد ریال، سهم سایر شهرداری ها 8825 میلیارد ریال و سهم دهیاری ها 5828 میلیارد ریال بوده است.

وی یادآور شد: این اعتبار، مطابق قانون به نسبت 12 درصد شهرداری کلانشهرها، 53 درصد سایر شهرداری ها و 35 درصد دهیاری ها توزیع می شود.

نصرتی در ادامه گفت: براساس بند (و) ماده(58) قانون الحاق(2)، 20 درصد از منابع وصولی مفاد این بند می بایست برای کمک، مساعدت، خرید ماشین الات، ... به نسبت70درصد شهرهای زیر50 هزار نفر جمعیت و 30درصد دهیاری ها اختصاص یابد و در این راستا دستورالعمل های مربوطه تنظیم تا در سرفصل ها و پروژه های مشخص پس از معرفی از سوی استانداری ها اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در این راستا به اجرای 1400 پروژه در شهرداری های زیر 50 هزار نفر جمعیت  و دهیاری ها کمک می شود، اعلام کرد: تا نیمه شهریور ماه از این محل مبلغ 4163 میلیارد ریال وصول شده که به شهرداری ها و دهیاری های واجد شرایط پرداخت شده است.

نصرتی در ادامه گفت: از محل سایر ردیف ها و طرح های مندرج در قانون بودجه سنواتی با پیگیری های به عمل آمده از سازمان برنامه و بودجه تاکنون مبلغ 3879 میلیارد ریال اختصاص که این اعتبار به طرح های تجهیز و ساماندهی آتش نشانی شهری و روستایی، ساماندهی پسماندهای شهری و روستایی، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری (اتوبوس و واگن مترو)، ... اختصاص یافته است که این اعتبار بر اساس مفاد توافقنامه های مبادله شده با سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد.

وی همچنین گفت: علاوه بر موضوعات ذکر شده،‌ با پیگیری های به عمل آمده در لایحه بودجه سال99 و متعاقبا درج در قانون بودجه سال 99 کل کشور، هزار میلیارد تومان برای خرید نردبان آتش نشانی اختصاص یافت که مقدمات اولیه آن شامل ابلاغ اعتبار، تهیه پیش نویس موافقتنامه، ... در حال انجام است که به محض تخصیص اعتبار و فروش اوراق خزانه اسلامی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی، نسبت به خرید و توزیع بین شهرهای واجد شرایط با اولویت مراکز استان و شهرهای دارای ساختمان های بلند مرتبه اقدام خواهد شد.
 


تعداد بازدیدها : ۶۰۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQN1-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟