۱۳۹۸/۰۹/۲۴

شیوه نامه قابلیت‌های مورد نیاز جهت راه‌اندازی سامانه تعیین موقعیت (GPS) برای ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی دهیاری‌ها ابلاغ شد

معاون امور دهیاریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور اعلام کرد: شیوه نامه قابلیت‌های مورد نیاز جهت راه‌اندازی سامانه تعیین موقعیت (GPS) برای ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی دهیاری‌ها به استانداریها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، سعیدرضا جندقیان بیدگلی ضمن اعلام خبر فوق افزود: تاکنون بیش از 16 هزار دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی و خدماتی توسط سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بین دهیاری‌ها توزیع شده است که ضرورت دارد به منظور بهره‌گیری مناسب از این ماشین آلات در کمک به انجام وظایف دهیاری‌ها و اجرای پروژه‌های عمرانی وخدماتی در روستاها، بر نحوه عملکرد و کارایی آنها نظارت دقیق و مستمر صورت پذیرد.
وی در ادامه گفت: در همین راستا استفاده از سامانه‌های نظارتی و بهره‌گیری از فنآوری‌های نوین می‌تواند زمینه‌های مناسب و بهینه ای را برای ارزیابی و نظارت بر عملکرد ماشین‌آلات فراهم سازد. از اینرو برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم برای نصب دستگاه ردیاب بر روی برخی از ماشین‌آلات خدماتی واگذار شده به دهیاری‌ها از سال 1395 توسط شرکت‌های تولید کننده صورت پذیرفت که با توجه به حصول نتایج مطلوب مقرر گردید تجهیز کلیه ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی دهیاری‌ها به دستگاه ردیاب و راه‌اندازی سامانه GPS در دستور کار قرار گیرد.
دکتر جندقیان همچنین خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد وحدت رویه، یکپارچگی و امکان گزارش‌گیری در سطوح مختلف، شیوه‌نامه "قابلیت‌های مورد نیاز جهت راه‌اندازی سامانه تعیین موقعیت (GPS) برای ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی دهیاری‌ها" در دو بخش قابلیت‌های نرم‌افزاری(سامانه) و قابلیت‌های سخت افزاری(دستگاه ردیاب) توسط این حوزه معاونت تهیه و تدوین شده و توسط ریاست محترم سازمان برای اجراء به معاونین محترم امور عمرانی استانداریهای کشور ابلاغ گردید.
وی در پایان ابراز امیدواری نمود با تجهیز ماشین آلات عمرانی و خدماتی دهیاریها به دستگاه ردیاب و راه اندازی سامانه تعیین موقعیت (GPS)، بازدهی بهره گیری از این ماشین آلات در کمک به انجام وظایف دهیاری‌ها، افزایش قابل توجهی داشته باشد.
لازم به ذکر است سیستم ردیاب خودرو، وسیله‌ای برای تعیین موقعیت جغرافیایی خودرو  و نمایش موقعیت آن بر روی نقشه می باشد. این سیستم از دو بخش نرم افزاری وسخت افزاری تشکیل شده است که بخش نرم افزاری این سیستم تحت وب بوده و به سهولت با استفاده از رایانه و تلفن همراه قابل دسترسی می‌باشد. بخش سخت‌افزاری نیز شامل دستگاه ردیاب می‌باشد که در محلی خاص بر روی ماشین‌آلات ‌نصب می‌شود که اطلاعات دریافتی توسط  GPSو سایر فرامین با استفاده از یک بستر انتقال اطلاعات مانند  GPRS بین مرکز کنترل و ماشین‌آلات تبادل می‌گردد.


تعداد بازدیدها : ۴۰۸
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQ3M-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟