۱۳۹۸/۰۸/۱۲

درجه ۷۱۸ دهیاری استان خوزستان ابلاغ شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از بررسی مدارک مربوط به درجه بندی دهیاری های استان خوزستان در کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ در این سازمان و تعیین و ارتقاء درجه ۷۱۸ دهیاری‌ این استان و ابلاغ آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سعیدرضا جندقیان با بیان مطلب فوق افزود: در نودمین جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌، مدارک مربوط به ارتقای درجه‌ دهیاری‌های استان خوزستان  بررسی و 718 دهیاری واجد شرایط شناخته شد که بر اساس آن درجه 592 دهیاری تعیین و درجه 126 دهیاری ارتقا یافت.
وی اضافه کرد: با ابلاغ درجه دهیاری‌های استان خوزستان در سال جاری 87درصد از دهیاری‌های واجد شرایط درجه‌بندی استان درجه‌بندی شده‌اند که 77.5 درصد از آنها دارای درجه 1 و 2، 16درصد دارای درجه 3 و 4 و 6.5درصد نیز درجه 5 و 6 دارند.
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین اعلام کرد: پس از اصلاح ماده 3 اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری ها و همچنین ماده 48 مکرر آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار در تاریخ 26 شهریور سال جاری توسط هیئت وزیران،‌ ماده 48 مکرر اصلاح گردید که با توجه به اینکه دستورالعمل درجه‌بندی دهیاری‌ها به استناد ماده مذکور می‌باشد، دستورالعمل نحوه درجه‌بندی دهیاری‌ها پس از دریافت نظرات مراجع مذکور، اصلاح و ابلاغ خواهد شد.
جندقیان افزود: بر اساس اصلاحیه ماده 48 مکرر، دهیاری‌های کشور بر اساس شاخص‌های درآمد، جمعیت، وسعت،‌مرکزیت دهستان یا بخش (قبل از ایجاد شهرداری در مرکز بخش) و دارا بودن ظرفیت گردشگری روستا توسط وزارت کشور به درجات (1) تا (6) درجه‌بندی می‌شوند.
 


تعداد بازدیدها : ۱۰۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIPZ9-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران


نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟