واکنش مدیر کل حمل و نقل وزارت کشور به ادعای یک روزنامه: وظایف وزارت کشور درزمینه کاهش آلودگی هوا بطور مستمر در حال انجام است

واکنش مدیر کل حمل و نقل وزارت کشور به ادعای یک روزنامه: وظایف وزارت کشور درزمینه کاهش آلودگی هوا بطور مستمر در حال انجام است

مدیر کل دفتر حمل و نقل وزارت کشور ادعای یک روزنامه صبح مبنی بر اینکه در رابطه با کاهش ذرات معلق هوا کار اجرایی انجام نشده است را نادرست خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدیان یزدی مدیر کل دفتر حمل و نقل و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در این باره گفت: وزارت کشور بر اساس مصوبات و تكاليف قانوني موجود، وظايفي را در جهت كاهش آلودگي هواي كلانشهرها عهده دار شده است. اين وظايف كه در زمينه معاينه فني خودرو، اعمال برخي تغييرات و نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي، مديريت تقاضاي سفر، رفع آلودگي ناشي از سامانه گرمايشي خانگي و تجاري، توسعه فضاي سبز در شهرها و حريم آن، مديريت و اعمال قانون خودروهاي فاقد معاينه فني و خودروهاي فرسوده، توسعه ناوگان و ساماندهي و سامانه‌هاي حمل و نقل همگاني شد از طريق ستاد وزارت كشور، سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور و ساير دستگاه‌هاي تابعه دنبال مي‌شود. بديهي است اين اقدامات منجر به كاهش آلاينده‌هاي هوا و از جمله ريزگردهاي ناشي از احتراق سوخت‌هاي فسيلي در موتور خودروها و سامانه‌هاي گرمايش و سرمايشي، شود.

محمدیان یزدی افزود: براساس آيين نامه اجرايي آمادگي مقابله با پديده گرد و غبار موضوع مصوبه شماره 47362/ت53227هـمورخ 26/4/95 هيئت محترم وزيران، در خصوص ريزگردهاي طبيعي كه حاصل گرد و غبار ناشي از وزش باد و انتقال آن از منابع داخلي و خارج از كشور مي‌باشد، وظايفي بر عهده وزارت كشور گذاشته شده كه توسط سازمان مديريت بحران كشور، استانداريهاي مناطق تحت تاثير و شهرداريهاي مربوط به طور مستمر در حال انجام است.

کد: 50013155

زمان انتشار: دوشنبه 22 آبان 1396 01:53 ب.ظ

تعداد نمایش: 100

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.