94/04/24 - تفاهم‌نامه فرایند و نحوه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی امضاء شد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین این سازمان و سازمان تامین‌اجتماعی در زمینه مشخص نمودن فرایند و نحوه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اسد معانی با بیان مطلب فوق گفت : در اجرای قانون اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب 16/9/1393 مجلس شورای اسلامی، مراجع صدور پروانه ساختمانی مکلفند عوارض مربوط به پروانه ساختمانی را برای محاسبه میزان سهم بیمه کارگران به تامین‌اجتماعی اعلام نمایند.

وی افزود : برای تسهیل در اجرای قانون ذکر شده و همچنین ایجاد وحدت رویه در شهرداری‌های سراسر کشور و جلوگیری از تضییع حقوق ذی‌نفعان؛ پس از برگزاری جلسات متعدد با معاونت فنی و درآمد سازمان تامین‌اجتماعی کشور، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان تامین ‌اجتماعی تنظیم شد.

معانی در ادامه توضیح داد : در این تفاهم‌نامه عناوین مرتبط با موضوع قانون مذکور تعیین و برای اجرا به مراجع صدور پروانه و همچنین شعب تامین‌اجتماعی در سراسر کشور اعلام شده است.

وی افزود : مراجع صدور پروانه ساختمانی مکلف‌اند قبل از صدور پروانه ساختمانی، متقاضی را برای پرداخت بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی به همراه لیست ‌عناوین عوارض مکتوب در تفاهم‌نامه و مبالغ آن‌ها به اداره بیمه تامین‌اجتماعی معرفی نمایند.

معانی در خاتمه گفت : بر اساس بند (7) تفاهم نامه مذکور، شهرداری ها می توانند در صورت بروز هرگونه ابهام یا ایرادی موضوع را به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور منعکس نمایند تا پس از طرح و بررسی در کمیته تخصصی مربوطه، ارائه طریق انجام پذیرد.

کد: 5005159

زمان انتشار: دوشنبه 17 اسفند 1394 11:27 ق.ظ

تعداد نمایش: 917

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.