ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور خبرداد:

برگزاری نشست ساماندهی سرویس مدارس

برگزاری نشست ساماندهی سرویس مدارس

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور گفت: نشست مدیران عامل سازمان های تاکسیرانی و بار و مسافر مراکز استان ها با حضور معاون امور شهرداری ها و مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با موضوع حمل و نقل دانش آموزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،‌ مرتضی ضامنی بیان داشت: با توجه به  اهمیت و جایگاه ویژه¬ ای که  حمل و نقل دانش آموزی دارد و ضرورت حفظ ایمنی و امنیت دانش آموزان در سال1387  هیئت وزیران آیین نامه ای دراین خصوص مصوب و در سال 1388 نیز دستورالعمل آن از سوی وزیر کشور ابلاغ گردید.
وی افزود: به دلیل وجود برخی ابهامات و یا کلی بودن برخی مفاد دستور العمل، اعضای کارگروه ماده  19 آیین نامه حمل و نقل دانش آموزی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی اقدام به بازبینی و بازنگری دستور العمل فوق نمودند که درنهایت در تاریخ  03/04/97 نسخه اصلاح شده از سوی وزیر کشور ابلاغ گردید.
وی خاطرنشان کرد: پیرو این ابلاغیه، نشستی با حضور مدیران حمل و نقل شهرهای مرکز استان در سالن جلسات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور برگزار شد و کلیات مفاد دستور العمل به بحث و گفتگو گذاشته شد.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور درخصوص سامانه و اپلیکیشنی که دراین باره طراحی و تهیه شده نیز بیان داشت: امیدواریم بتوان با استفاده از این سامانه، حمل و نقل دانش آموزی را با کیفیت تر و امن‌تر از گذشته کرد.
براساس این گزارش،‌ درآغاز این نشست دکتر معصومی معاون امور شهرداری¬های سازمان شهرداری¬ها درخصوص اهمیت جابه جایی دانش آموزان و نقش کلیدی شهرداری ها در این حوزه مهم صحبت کردند.
 در ادامه نیز  مرضیه حصاری مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درباره تعامل و همکاری میان عوامل اجرایی طرح و لزوم مدیریت و نظارت شهرداری ها در اجرای صحیح این دستور العمل مواردی را مطرح کردند.
در این جلسه برخی از مدیران تاکسیرانی به بیان مشکلات حوزه فعالیت خود پرداختند که از مهمترین این مشکلات می توان به موضوع بیمه تأمین اجتماعی رانندگان و نوسازی تاکسی های فرسوده اشاره کرد.

کد: 50015533

زمان انتشار: چهارشنبه 13 تیر 1397 07:17 ب.ظ

تعداد نمایش: 163

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.