معاون امور دهیاریها : توسعه گردشگری از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال 95 است

معاون امور دهیاریها : توسعه گردشگری از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال 95 است

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: رشد گردشگری روستائی، که با توسعه سرمایه‌گذاری، افزایش درآمدهای پایدار و اشتغال زایی همراه می باشد، موضوعی در راستای تحقق ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی و از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محسن کوشش تبار هشتم اردیبهشت با بیان مطلب فوق در «نشست یک روزه هم‌اندیشی دهیاران روستاهای هدف گردشگری کشور» که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار ‌شد، افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی که درونزا، متکی به ظرفیتهای مردمی و توجه به مدیریت بهینه منابع ارزی است، بحث گردشگری روستایی حایز اهمیت است.

وی در ادامه اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته طی چند سال اخیر، شاهد توجه روزافزون مردم و گردشگران حرفه ای به روستاهای هدف گردشگری هستیم و مدیران و دست اندرکاران امور اجرایی، دهیاران این روستاها را به عنوان مدیر ارشد روستا و هماهنگ کننده امور مربوط به گردشگری پذیرفته اند؛ لذا باید توجه بیشتری به این حوزه معطوف و تلاش هایمان را هدفمندتر و چند برابر نماییم.

وی تاکید نمود: باید بپذیریم مناطق روستایی کشور ما با اقلیم های جغرافیایی و آب و هوایی متنوع، فرهنگ و اداب و رسوم تاریخی ارزشمند و اسلامی و ایرانی، میراث فرهنگی منحصر بفرد، تنوع قومی و نژادی و برخورداری از انواع گردشگری دارای ظرفیتهای بالایی برای ارتقای گردشگری روستایی و در نهایت ایجاد درآمد پایدار برای مدیریت‌های محلی است و این موضوع از راهبردهای کلیدی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال جاری در راستای تحقق اصول و مبانی اقتصاد مقاومتی است.

کوشش تبار همچنین از برنامه های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای پرداخت وام به پروژه های روستایی با محور گردشگری روستایی خبر داد و گفت: در همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بدنبال تسهیل نمودن قوانین و مقررات حوزه گردشگری روستایی هستیم.

وی نقش شوراهای اسلامی روستاها در زمینه توسعه گردشگری روستایی را مهم برشمرد و گفت: شوراهای روستا اگر بدنبال ماندگاری جوانان در روستاها، کاهش مهاجرت به شهرها، حفظ فرهنگ اصیل و هویت روستاها هستند باید بیش از پیش زمینه حمایت از گردشگری روستایی و توسعه ان را فراهم نمایند.

کوشش تبار، همچنین ظرفیتهای شرکت های تعاونی دهیاری ها را برای سرمایه گذاری در بحث گردشگری روستایی با اهمیت ذکر نمود و خواستار توجه دست اندرکاران مدیریت روستایی به این موضوع شد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه بر تهیه طرح های توجیهی تفصیلی در زمینه سرمایه گذاری در گردشگری روستایی که مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد، تقویت فرهنگ پذیرش گردشگر در روستاها، صیانت ار فرهنگ و هویت روستا و روستایی در مقابل تهدیدات احتمالی حضور گردشگران، ارائه اموزش های لازم به دست اندرکاران گردشگری روستایی و شناسایی استعدادها و منابع بالقوه این حوزه تاکید نمود.

وی همچنین از زحمات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداریها، بخشداریها، فرمانداریها، شوراهای اسلامی روستا و تمامی دست اندرکاران عرصه توسعه گردشگری روستایی تشکر نمود و خطاب به دهیاران روستاهای هدف گردشگری گفت: از شما انتظار می رود پیام اور این نشست در استان خود باشید و سایر دهیاران را هم از ابعاد مختلف موضوع گردشگری روستایی آگاه نمایید.

کد: 5005492

زمان انتشار: پنج شنبه 9 اردیبهشت 1395 08:43 ق.ظ

تعداد نمایش: 316

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.