50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری های استان اصفهان واگذار شد

50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری های استان اصفهان واگذار شد

در ادامه واگذاری مرحله نخست اتوبوس های بازسازی شده به ناوگان اتوبوسرانی شهری، سه شنبه 13 مهرماه 50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز بازساری اصفهان طی مراسمی تحویل 10 شهرداری استان اصفهان و شهرداری های شهرکرد و ساوه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این مراسم با حضور اسد معانی معاون توسعه منابع و پشتیبانی و ایرج ابصاری ذیحساب و مدیرکل امور مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، محمد علی طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، تنی چند از شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان اصفهان و مسئولان محلی برگزار شد.

معانی در این خصوص گفت: طی سال جاری طرح بازسازی یک هزار و500 دستگاه اتوبوس شهری در راستای تقویت و به روز رسانی اتوبوس های موجود ناوگان حمل ونقل عمومی درون شهری از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور آغاز شده است که واگذاری 50 دستگاه اتوبوس به شهرداری استان اصفهان و شهرداری های شهرکرد و ساوه در این راستاست.

وی افزود: طرح یاد شده با امکانات موجود داخلی و به منظور افزایش ظرفیت جابجایی مسافر به اجرا درآمده است.

معانی اضافه کرد: در مرحله نخست اجرای طرح یادشده، 470 دستگاه اتوبوس در پنج مرکز بازسازی اتوبوس ها در شهرهای اصفهان، اهواز، تهران، قزوین و مشهد بازسازی می شود و حدود250 دستگاه از این اتوبوس ها در مهرماه و مابقی مطابق برنامه زمان بندی تا آذرماه به شهرداری های مشمول، تحویل می شود.

وی افزود: این اتوبوس ها پس ازبازسازی بین شهرهای کشور توزیع می شوند. همچنین اتوبوس های بازسازی شده در استان محل بازسازی و یا استان های همجوار وارد ناوگان اتوبوسرانی شهری خواهد شد.

معانی همچنین گفت: تعمیر فنی موتور( گیربکس- سیستم ترمز)، تعویض لاستیک، تعویض باطری، چراغ ها تماما سالم، بازسازی و نقاشی کامل بدنه و سقف، شیشه ها و صندلی ها تماما سالم و تمام قسمت های سقف، جلوداشبورد و فضای داخلی سالم، حداقل الزامات بازسازی ناوگان اتوبوس هاست که این الزامات مطابق شیوه نامه اجرایی این طرح است.

وی در عین حال از تشکیل کمیته فنی متشکل از یک نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، یک ناظرمقیم برای هر منطقه بازسازی ویک تن از اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور خبر داد وافزود: کمیته فنی موظف است در مراحل مختلف بر روند بازسازی نظارت کامل داشته باشد و چگونگی اجرایی کار را به مدیر طرح گزارش کند.

معانی ادامه داد:پرداخت مرحله ای وجوه به مراکزبازسازی و تحویل اتوبوس به شهرداری ها منوط به تائید عملکرد آنها از سوی کمیته فنی است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین اظهار کرد: در زمان حاضر 100 دستگاه اتوبوس در مرکز بازسازی اصفهان، 100 دستگاه در اهواز، 70 دستگاه در تهران، 130 دستگاه در مشهد و 70 دستگاه در قزوین در حال بازسازی است.

وی با قدردانی از تلاش های مرکزبازسازی اتوبس های شهر اصفهان، افزود: در مرحله اول واگذاری همزمان با عید غدیر 52 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز مشهد به شهرداری های استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی و ششم مهرماه هم 50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز بازسازی تهران به شهرداری های استان تهران تحویل شد.

شایان ذکراست50 دستگاه اتوبوس بازسازی شده در مرکز بازساری اصفهان تحویل شهرداری های لنجان، فلاورجان، شاهین شهر، مبارکه، نجف آباد، بهارستان، حمینی شهر، کاشان، برخوار،شهرصا، ساوه و شهرکرد می شود.

کد: 5008065

زمان انتشار: سه شنبه 13 مهر 1395 09:05 ق.ظ

تعداد نمایش: 16

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.