نصرتي: افزايش دانش مديران شهري در زمينه استفاده از قير باعث صرفه جويي منابع شهرداري مي شود

نصرتي: افزايش دانش مديران شهري در زمينه استفاده از قير باعث صرفه جويي منابع شهرداري مي شود

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: اگر دانش تخصصی شهرداران و مدیران شهری ما در زمينه استفاده صحيح از قیر افزايش يابد،‌ می توان حجم قابل توجهی از منابع شهرداري را دراین خصوص صرفه جویی و در سایر پروژه های عمرانی استفاده نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مسعود نصرتی كه صبح چهارشنبه دوم آبان ماه در همايش قیر با ارزش در تهران سخن مي گفت، افزود: بکارگیری آخرین دستاوردهای علمی و تجربیات جهانی در مباحث تخصصی همچون استفاده از قیر، باعث جلوگیری از هدررفت منابع مالی شهرداری ها می شود.

وي اضافه كرد: ما در عرصه مدیریت اجرایی هرگاه با سوانح و حوادثی مواجه می شویم که زیرساخت های عمرانی ما را تهدید نمايد، بلافاصله با آسیب شناسی‌های اولیه سعی می کنیم تا در گام نخست با اصلاح و به روزرسانی آیین نامه ها و دستورالعمل‌های موجود از تکرار آن جلوگیری کنیم یا در صورت امکان از شدت تخریب در آینده بکاهیم.

نصرتي سپس با طرح اين پرسش كه " به راستی چرا ما می بایست این انتظار را داشته باشیم تا حادثه ای رخ بدهد و بعد ما به فکر اصلاح روند موجود باشیم؟ تصریح کرد: نشست ها و همایش های علمی می توانند نقش آن حوادث را ایفا نمایند و با بیان آخرین دستاوردهای علمی و تجربی روز دنیا در زمینه ای خاص و کاربردی، ضرورت تغییر نگاه ها در آن حوزه را به تمامی عوامل تصمیم ساز و مجري یادآوری نمایند.

وی افزود: مبحث تخصصی قیر به عنوان یکی از پرکاربردترین نیازهاي روزمره شهرداری‌ها خارج از این موضوع نیست و می بایست نگاه خود را به قیر در تمامی زمینه‌ها اعم از تولید، توزیع، میزان و چگونگی مصرف و حتی تامین مالی آن تغییر دهیم و این امکان پذیر نخواهد بود مگر با ارائه آموزشهاي کاربردی متناسب با نیاز شهرداری ها که یکی از مصرف کنندگان اصلی قیر هستند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه با بيان اينكه این سازمان در سه سال گذشته یک میلیون تن قیر فقط بین شهرداری های زیر پنجاه هزار نفر توزیع کرده گفت: با احتساب مصرف قیر شهرداری های بالای پنجاه هزار نفر که می بایست مستقیم قیررا خریداری نمایند، متوجه صرف حجم عظیمی از منابع مالی در این موضوع می شويم و متاسفانه در خیلی از موارد نیز نتوانستیم به دلیل ضعف مدیریت، دانش تخصصی و عدم نظارت صحیح به شکل اصولی از فرصت های فراهم شده نهایت بهره مندی را دشته باشیم.

گفتني است؛ دومین همایش قیر با ارزش با حضور جمعی از مدیران وکارشناسان شهرداری‌ها، سازمان ملی استاندارد، پژوهشگاه صنعت نفت، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه تربیت مدرس دوم آبان ماه در تهران برگزار شد. 

 

                                                                    تصاوير مرتبط

 

کد: 50017401

زمان انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 04:26 ب.ظ

تعداد نمایش: 302

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.