نشست كارگروه فني و عمراني مديران كل دفاتر امور روستايي استانداري‌ها تشكيل شد

بيست و يكمين نشست "كارگروه فني و عمراني" مديران كل دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداري‌ها با حضور معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و هشت مديركل استانداريها در اين سازمان تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، در اين نشست كه سي و يكم مرداد ماه تشكيل شد، دكتر جندقيان طي سخناني اهداف و راهبردهاي كارگروه را مورد تاكيد قرار داده و با بيان نكاتي كليدي و مهم در خصوص توسعه پايدار روستاهاي كشور، اعضاء كارگروه را به اهميت برگزاري مرتب و مستمر نشست‌هاي كارگروه و تسريع در حل مشكلات دهياري‌ها در زمينه‌هاي مختلف فني و عمراني توصيه نمود.

در ادامه نشست با عنايت به ظرفيت‌هاي بند هـ تبصره (1) قانون بودجه سال 1395 براي بهسازي معابر روستايي و تصويب مجدد بند مذكور در قانون بودجه سال 1396، عملكرد استانها در بهره‌گيري از بند قانوني فوق در سال گذشته با حضور نمايندگان بنياد مسكن انقلاب اسلامي مورد بررسي و آسيب شناسي قرار گرفت و سپس راهكارهاي بهره برداري هرچه مطلوب تر از ظرفيت هاي مذكور در سال جاري و نحوه رفع موانع به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

همچنين به منظور هدايت دهياري‌ها براي توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري نيز، پيش‌نويس"شيوه‌نامه تامين، احداث و نگهداري سرويس‌هاي بهداشتي عمومي" در روستاهاي گردشگري كه توسط دفتر هماهنگي عمراني و خدمات روستايي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور تهيه شده از سوي مهندس جعفر كريمي مديركل اين دفتر ارائه و توسط اعضاء كارگروه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و در پايان تصميمات لازم در خصوص هر يك از موضوعات نشست، اتخاذ گرديد.

لازم به ذكر است "كارگروه فني و عمراني" متشكل از مديران كل دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداريهاي آذربايجان غربي، اصفهان، البرز، زنجان، فارس، كردستان، كرمانشاه و يزد مي‌باشد كه با توجه به وظايف پيش‌بيني شده براي آن، تا پيش از اين در قالب برگزاري بيست نشست، اقدامات متعددي در زمينه ساماندهي وظايف دهياري‌ها در امور فني انجام شده است.

از جمله اين اقدامات مي‌توان به مواردي چون تدوين پيشنهاد نظام‌نامه نظارت بر پروژه‌هاي عمراني، دستورالعمل ايجاد بوستان‌هاي روستايي، تهيه نقشه تيپ پايگاه آتش‌نشاني روستايي، ساختمان دهياري و غسالخانه اشاره كرد.

 

کد: 50012261

زمان انتشار: یکشنبه 5 شهریور 1396 10:26 ق.ظ

تعداد نمایش: 165

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.