معاون امور شهرداری‌ها:سازمان‌های تابعه‌ی شهرداری‌ها باید تا پایان سال مطابق ضوابط ابلاغی وزیر کشور ایجاد شوند

معاون امور شهرداری‌ها:سازمان‌های تابعه‌ی شهرداری‌ها باید تا پایان سال مطابق ضوابط ابلاغی وزیر کشور ایجاد شوند

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ساختار سازمانی و تشکیلات سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها، مطابق ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها که سال گذشته توسط وزیر محترم کشور ابلاغ شد، باید تا پایان سال جاری ادغام و با اصلاحات لازم سازمان های جدید ایجاد شوند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی نوذرپور با بیان مطلب فوق اظهار کرد: لازم است استانداری‌ها و شهرداری‌ها توجه لازم را به تغییر ساختار سازمانی و تشکیلات سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها معطوف نمایند و تاخیر در اجرای ضوابط ابلاغی وزیر محترم کشور غیرقابل قبول است.

وی افزود: به زودی اهداف، وظایف و ماموریت‌های جدید سازمان‌های وابسته به شهرداری که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تهیه شده به استان‌‌ها ابلاغ می‌شود و لازم است استانداری‌ها نظارت لازم را در اجرای آن به عمل آورند.

وی افزود مطابق ضوابط ابلاغی از سوی وزیر محترم کشور در حوزه حمل‎ونقل و ترافیک سازمان‌های جدیدی جایگزین سازمان‌های فعلی می‎شود که ضرورت دارد هر چه زودتر اقدامات لازم برای ایجاد این سازمان‌ها با هماهنگی استانداری‌ها و شهرداری‌ها اجرائی ‎شود.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به ابلاغ دستورالعمل مدیریت حمل‌ و نقل بار شهری و حومه گفت: شهرداری ها برای انجام وظایف و ماموریت های محوله در این زمینه باید متناسب با جمعیت و امکانات شهر؛ تشکیلات و مدیریت های متناسب را برای مدیریت حمل و نقل بار، ایجاد نمایند.

نوذرپور اضافه کرد: به موجب ضوابط ابلاغی، شهرداری‌های کلانشهرها، با جمعیت بالای یک میلیون نفر، در بخش حمل و نقل صرفا می‌توانند یک سازمان حمل مسافر با ادغام سازمان‌های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و پایانه‌ها داشته باشند و یک سازمان حمل بار برای ساماندهی بار و یک سازمان حمل و نقل ریلی ایجاد نمایند.

وی افزود: در شهرداری‌ "بزرگ ‌شهرها" با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر و بیشتر از دویست هزار نفر سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل و در شهرداری‌ شهرهای با جمعیت کمتر از دویست هزار نفر فقط سازمان مدیریت حمل‌ونقل ایجاد می شود.

نوذرپور در خاتمه اسامی 14 سازمان وابسته به شهرداری، که مطابق ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها که سال گذشته توسط وزیر محترم کشور ابلاغ شد، باید ایجاد شوند را به این شرح عنوان نمود: سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، سازمان مدیریت پسماند، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، سازمان مدیریت آرامستانها، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، سازمان مدیریت حمل و نقل بار، سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل، سازمان مدیریت حمل و نقل، سازمان حمل و نقل ریلی،  سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات.

کد: 5006953

زمان انتشار: یکشنبه 14 شهریور 1395 12:09 ب.ظ

تعداد نمایش: 466

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.