جمالي نژاد: توسعه گردشگری منبع خوبي براي ايجاد درآمدهاي پايدار شهرداريها و دهياريهاست

جمالي نژاد: توسعه گردشگری منبع خوبي براي ايجاد درآمدهاي پايدار شهرداريها و دهياريهاست

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستائي وزير كشور و رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با اشاره به وجود جاذبه‌هاي طبيعي منحصربفرد كشور برای جذب گردشگر گفت: شهرداريها و دهياريها با تقویت زيرساختهاي گردشگری علاوه بر كسب درآمد پايدار مي توانند به رونق فضای کسب و کار در بخش های مختلف شهر و روستا هم كمك نمايند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالي نژاد كه عصر چهارشنبه 14 آذر ماه در ديدار اصغر سليمي نماينده سميرم و منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد و جمعي از شهرداران و روساي شوراها و دهيار منتخب حوزه هاي انتخابيه سخن مي گفت، گردشگری را به عنوان یکی از مهمترین محورهاي ايجاد درآمد پايدار براي شهرداریها و دهياريها برشمرد و با اشاره به وجود جاذبه هاي گردشگري سميرم و استان كردستان گفت: ‌انتظار ما اينست كه شهرداري هاي مناطق داراي جاذبه هاي گردشگري و طبيعي با توجه به ظرفيتهاي مناطق و تجربياتشان در زمينه پذيرايي از گردشگران و مسافران؛ درموضوع ايجاد درآمد پايدار و ارايه محصولات بومي و صنايع دستي، نمونه باشند.

وي افزود: مناطق زيادي در کشور دارای ظرفیتهای مناسبی برای توسعه گردشگری، بوم گردی و کویرگردی هستند كه سرمایه خوبی برای تامین درآمدهای شهرداری ها و دهیاری های این مناطق محسوب مي شود ولي بايد با برنامه ریزی هاي اصولي و استفاده از مشاركتها و منابع مردمي و جذب سرمايه گذار برای ایجاد و توسعه زیرساختهای گردشگری خاص این مناطق اقدام نمود.

جمالي نژاد همچنين با تاكيد بر ضرورت تغییر در نگاه به اداره شهر و شهرداري با توجه به محدوديتهاي كنوني دولت در حوزه منابع مالي، اظهار كرد: شهرداري ها و شوراها براي اجراي پروژه هاي عمران شهري بايد بطور جدي وارد عرصه جذب سرمايه گذار و ايده ها و افكارخلاقانه اي شوند كه مي تواند منتهي به ايجاد درآمد پايدار و اشتغال و ثروت شود.

وي تاكيد نمود: تفكر اداره شهر با كمك هاي مالي ناچيز دولت پاسخگوي انتظارات مردم و توسعه زيرساختهاي شهر نيست و شوراها و شهرداري ها بايد در مسير ايجاد درآمد پايدار از ظرفيتهاي شهر و جذب سرمايه گذار گام بردارند.

رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در ادامه از اعطاي وام به طرح هاي اقتصادي، درآمدزا و اشتغالزاي شهرداري ها و دهياري ها خبر داد و گفت: شهرداريها و دهياريها در صورت داشتن شرايط لازم مي توانند از اين تسهيلات استفاده نمايند.

جمالي نژاد با اشاره به درخواستهاي شهرداران در خصوص رفع مشكلات استخدامي گفت: ساماندهي نيروي انساني شهرداريها با هماهنگي سازمان اداري و استخدامي كشور در اولويت كاري سازمان شهرداريها و دهياريهاست و در تلاشيم ابتدا كاركنان قراردادي و در مرحله بعد كاركنان شركتي تبديل وضعيت شوند.

در اين ديدارها برخي مشكلات و انتظارات شهرداري هاي متوسط و كوچك مطرح شد كه عبارت بود از: ضرورت حمایت از شهرداری های کم جمعیت و تازه تاسيس، حمايت از دهياري ها، کمک به ایجاد درآمد پایدار، تامین ماشین آلات و قیر مورد نیاز شهرداری ها، تقويت آتش نشاني ها، كمك به ساماندهي اصولي پسماندهاي شهري و روستايي، تسريع در تبديل وضعيت و رفع مشكلات استخدامي كاركنان شهرداريها.

 

                          تصاوير مرتبط

 

کد: 50017782

زمان انتشار: چهارشنبه 14 آذر 1397 07:20 ب.ظ

تعداد نمایش: 251

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.