معاون امور شهرداری‌ها: سازمان‌های تابعه‌ی شهرداری‌ها باید تا پایان سال مطابق ضوابط ابلاغی وزیر کشور ایجاد شوند

معاون امور شهرداری‌ها: سازمان‌های تابعه‌ی شهرداری‌ها باید تا پایان سال مطابق ضوابط ابلاغی وزیر کشور ایجاد شوند

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ساختار سازمانی و تشکیلات سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها،  مطابق ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها که سال گذشته توسط وزیر محترم کشور ابلاغ شد، باید تا پایان سال جاری ادغام و با اصلاحات لازم سازمان های جدید ایجاد شوند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور علی نوذرپور که صبح چهارشنبه دهم شهریورماه در نشست مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها در ارومیه سخن می‌گفت افزود: لازم است استانداری‌ها و شهرداری‌ها توجه لازم را به تغییر ساختار سازمانی و تشکیلات سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها معطوف نمایند و تاخیر در اجرای ضوابط ابلاغی وزیر محترم کشور غیرقابل قبول است.

وی افزود: به زودی اهداف، وظایف و ماموریت‌های جدید سازمان‌های وابسته به شهرداری که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تهیه شده به استان‌‌ها ابلاغ می‌شود و لازم است استانداری‌ها نظارت لازم را در اجرای آن به عمل آورند.

وی افزود مطابق ضوابط ابلاغی از سوی وزیر محترم کشور در حوزه حملونقل و ترافیک سازمان‌های جدیدی جایگزین سازمان‌های فعلی میشود که ضرورت دارد هر چه زودتر اقدامات لازم برای ایجاد این سازمان‌ها با هماهنگی استانداری‌ها و شهرداری‌ها اجرائی شود.

نوذرپور در ادامه از بررسی لوایح مدیریت شهری، درآمدهای پایدار، شهرداری‌ها در کمیسیون‌های تخصصی دولت خبر داد و گفت: به زودی لوایح مدیریت یکپارچه ایمنی شهر و روستا، تخلفات رانندگی و مدیریت سوخت تقدیم دولت می شود.

وی در ادامه اظهار کرد: سند آسیب‌شناسی مدیریت بحران کلانشهرها با رویکرد تاب‌آوری شهری و با تاکید بر مقاوم‌سازی زیرساخت‌ها و تاسیسات شهری و ساختمان‌ها در برابر حوادث و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرائی مسئول در امر مدیریت بحران در سطح محل و شهر تقدیم دولت می‌شود.

نوذرپور با بیان اینکه تاکنون چندین سند آسیب‌شناسی شهرداری‌ها در موضوعات وظیفه‌ای آنها از جمله آتش‌نشانی، پسماند، فضای سبز، حمل و نقل و صنایع و مشاغل شهری از سوی دولت ابلاغ شده و اسناد فرهنگی اجتماعی، شهرسازی، میادین میوه و تربار و مدیریت بحران هم در دست بررسی است، گفت: انتظار ما این است که استانداری‌ها توجه لازم را به مندرجات این اسناد و تکالیف موجود در آنها به عمل آورند و متن اسناد را درسطح شهرداری‌ها و شوراها اطلاع رسانی نمایند.

وی در ادامه بازسازی 1500 دستگاه اتوبوس درون شهری و نوسازی ناوگان تاکسیرانی و پیگیری حمل بار در شهرها را سایر موضوعات مطرح در سطح سازمان شهرداری‌ها برشمرد که نیازمند توجه و پیگیری استانداری‌هاست.

وی همچنین از نهائی شدن سند محله بندی شهرداری ها خبر داد.

کد: 5006933

زمان انتشار: چهارشنبه 10 شهریور 1395 03:22 ب.ظ

تعداد نمایش: 378

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.