اعلام مصوبات جلسه کارگروه ملی وام شهرداري‌ها/ نصرتي: پروژه هاي 10 شهرداري براي اعطای تسهیلات به بانك معرفي شدند

اعلام مصوبات جلسه کارگروه ملی وام شهرداري‌ها/ نصرتي: پروژه هاي 10 شهرداري براي اعطای تسهیلات به بانك معرفي شدند

معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از موافقت کارگروه ملی وام شهرداري‌ها با معرفی 10طرح اقتصادی و درآمدزای شهرداري ها به بانک برای اعطای تسهیلات در بيستمين جلسه اين كارگروه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،‌ مسعود نصرتي با اعلام خبر فوق گفت: بيست و يكمين جلسه کارگروه ملی وام شهرداري‌ها بيست و يكم اسفند در راستاي ایجاد منابع درآمدی براي اجراي پروژه هاي شهرداري ها در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تشکیل و پيشنهادهاي استانها در خصوص اعطاي تسهيلات به برخي پروژه هاي شهرداري ها بررسي شد.

وی افزود: اعضای کارگروه ملی وام شهرداري ها در این جلسه با معرفی ده طرح اقتصادی و درآمدزای شهرداري هاي خميني شهر و مشكات و جوزدان دراستان اصفهان، كوار در استان فارس، اميريه در استان سمنان، شهرداريهاي زرآباد و مهرستان در استان سيستان و بلوچستان، شهرداريهاي چالوس و شيرگاه در استان مازندران و تيمورلو در استان آذربايجان شرقي به بانک برای اعطای تسهیلات در مجموع به مبلغ 202 ميليارد و 216 ميليون ريال موافقت نمودند.

نصرتي همچنين از شهرداران خواست تا ضمن شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌های شهری و با اتخاذ راهکارهایی برای خلق مزیت‌ها و فرصت‌‌هاي جدید از این فرصت ایجاد شده برای ایجاد درآمد پایدار به منظور اجراي پروژه هاي شهري استفاده نمايند.

معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار كرد: انتظار مي رود كميته هاي استاني نسبت به نظارت مستمر و مداوم در خصوص چگونگي پيشرفت فيزيكي هر مرحله از طرح هاي تصويب شده، در كنار شهرداريها حضور جدي داشته باشند و همانطوركه در شيوه نامه تسهيلات بدان اشاره شده تاييد ميزان پيشرفت پروژه براي واگذاري مراحل جديد تسهيلات مورد مطالبه مي باشد.

وي همچنين متذكر شد: يكي از ضروريات اجراي طرح كه مي بايستي ابتداي شروع پروژه توسط شهرداري رعايت شود، نصب تابلو مشخصات كامل در حين اجراي پروژه مي باشد.

عناوين پروژه هاي ده شهرداري فوق الذكر كه براي اعطای تسهیلات به بانك معرفي شدند، عبارتست از: شهرداري هاي خميني شهر دراستان اصفهان-"تجهيز و تكميل مجتمع رفاهي-خدماتي مهربين"، كوار در استان فارس-"مجتمع خدماتي رفاهي و جايگاه پمپ بنزين و CNG"، اميريه در استان سمنان-"جايگاه عرضه فرآورده هاي نفتي(بنزين ،نفت گاز)"، مشكات در استان اصفهان-"احداث مجتمع خدماتي رفاهي و تجاري "، چالوس در استان مازندران-"طرح تفريحي-توريستي حاشيه رود چالوس"، تيمورلو در استان آذربايجان شرقي-"طرح احداث مجتمع تجاري و خدماتي"، مهرستان دراستان سيستان و بلوچستان -"خريد ماشين آلات عمراني(كاميون و غلطك)"، زرآباد دراستان سيستان و بلوچستان-"خريد ماشين آلات عمراني(كاميون)، جوزدان در استان اصفهان-"احداث كارگاه توليد فرآورده هاي بتني"، شيرگاه در استان مازندران -"طرح مجتمع تفريحي فرهنگي اقامتي دئوتك".

قابل ذكر است کمیته ملی وام شهرداري ها با حضور معاون پشتیبانی و توسعه منابع، معاون امور شهرداري‌ها،‌ مدیران‌کل دفاتر حراست و پدافندغيرعامل، مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات، امور اقتصادی و خدمات مالی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشكيل مي شود.

کد: 50018484

زمان انتشار: چهارشنبه 22 اسفند 1397 05:29 ب.ظ

تعداد نمایش: 291

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.