طرح توسعه حمل و نقل مسافر با مترو در 9 کلان شهر کشور تصویب شد

طرح توسعه حمل و نقل مسافر با مترو در 9 کلان شهر کشور تصویب شد

جلسه شوراي اقتصاد ظهر دوشنبه اول خرداد به رياست معاون اول رييس جمهور تشكيل و طرح توسعه حمل و نقل مسافر با مترو در شهر تهران و 8 كلان شهر اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم به تصويب رسيد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني معاون اول رئيس جمهوري، در اين نشست طرح توسعه حمل و نقل مسافر با مترو در شهر تهران و 8 كلان شهر اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم از طريق سرمايه گذاري از محل ماده ي 12 قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاء نظام مالي كشور از سوي وزير نفت مطرح شد كه پس از بحث و تبادل نظر به تصويب رسيد.

بر اساس اين طرح، دولت در راستاي توسعه ي مترو از سال 1396 تا سال 1410 به ازاي افزايش هر استفاده كننده از مترو در شهر تهران و كلانشهرهاي اصفهان، تبريز، شيراز، اهواز، كرمانشاه، مشهد، كرج و قم از محل صرفه جويي سوخت، 9.8 سنت ( معادل حدود 330 تومان) تا سقف 2.6 ميليارد دلار به مجري طرح پرداخت خواهد كرد.

در اين جلسه وزراي نفت، نيرو، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادي و دارايي، رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، معاون علمي و فناوري رييس جمهور و رييس اتاق بازرگاني ايران نيز حضور داشتند و تعدادي از درخواست ها و پيشنهادهاي دستگاه هاي اجرايي مورد بحث و تصميم گيري قرار گرفت.

در این جلسه همچنین با پیشنهاد وزیر نیرو مصوبه طرح مطالعه و بازسازی تاسیسات فاضلاب شهر اصفهان از طریق فاینانس، مصوبه احداث سد و نیروگاه برق آبی نمارستاق از طریق فاینانس و مصوبه احداث سد و نیروگاه برق آبی بسته اردل از طریق فاینانس اصلاح شد.

احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ری، سرمایه گذاری از محل منابع داخلی طرح تکمیل مطالعات زیرساخت های سد و نیروگاه کارون 2 و سرمایه گذاری از محل منابع داخلی مربوط به طرح های سازمان آب و برق خوزستان از دیگر درخواست های وزیر نیرو بود که در این جلسه مطرح و پس از ارائه گزارش در خصوص جزئیات فنی، با این پیشنهادها موافقت شد.

در ادامه این جلسه پیشنهاد مشترک وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مبنی بر بازنگری در وضع عوارض صادراتی پوست خام، سالامبور، وت بلوی بزی و گوسفندی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از ارائه نظرات و دیدگاه های اعضای جلسه، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

نحوه طرح موضوعات و طرح های فاینانس در شورای اقتصاد و اصلاح یکی از مصوبات پیشین موضوع دستورالعمل واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نیز از موضوعاتی بود که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور در این جلسه مطرح شد و به تصویب رسید.

کد: 5009200

زمان انتشار: دوشنبه 1 خرداد 1396 02:17 ب.ظ

تعداد نمایش: 426

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.