گزارش تصويري نشست شوراي مديران حوزه معاونت عمراني وزارت كشور و مديران سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با حضور مهندس افشاني

گزارش تصويري نشست شوراي مديران حوزه معاونت عمراني وزارت كشور و مديران سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با حضور مهندس افشاني

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، سيد محمدعلي افشاني در نشست معاونان و مديران كل اين سازمان و مديران كل حوزه معاونت عمراني وزارت كشور اظهار داشت: انجام كارهاي مطالعاتي غيركاربردي كه فقط بصورت مقاله يا كتاب چاپ شود كارساز نخواهد بود و گره اي از مشكلات شهرداري ها را باز نمي كند.

وي گفت: انجام كارهاي مطالعاتي زماني مفيد خواهد بود كه شهرداري ها بتوانند در عرصه عمل آنها را بكار بسته و باعث ايجاد تحول در حوزه فعاليت هاي شهرداري شود.

 معاون عمراني وزير كشور و رئيس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور افزود: نتيجه اين كارهاي مطالعاتي بايد در كاهش هزينه ها، بالا بردن سرعت، پيشگيري از هزينه هاي زائد يا بالابردن كيفيت امور در شهرداري ها تاثيرات مثبت خود را به جاي بگذارد.

افشاني گفت: رياست محترم جمهوري دو برنامه خيلي مهم و اثرگذار را در الويت كاري خويش در سال 97 قرار داده است كه يكي بحث توانمندسازي بافت فرسوده است و ديگري هم توسعه ناوگان حمل و نقل عمو‌مي‌كشور كه هر دو كار بزرگي است و به اين دليل كه توسعه عدالت اجتماعي و بهبود زيست شهري از مزاياي اجراي‌اين طرح است.

وی با اشاره به برنامه های دولت در زمینه توانمندسازی بافت های فرسوده و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تصریح کرد: ما در وزارت کشور باید این طرح را پیش ببریم زیرا سود این طرح برای مردم است. توسعه عدالت اجتماعی و کاهش تبعیض و بهبود زیست شهری از مزایای اجرای این طرح است.

وی با اشاره به برنامه های دولت در زمینه توانمندسازی بافت های فرسوده و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تصریح کرد: مديريت پسماند شهرستان‌ها هم براي شهرها و هم بر‌اي روستاها اهميت دارد.

‌وي گفت: امروز پسماند بعنوان يك معظل هم باعث تخريب منابع طبيعي و محيط زيست و هم باعث آلودگي آب‌هاي زيرزميني مي‌شود و در نتيجه هدر رفت سرمايه را هم در پي خواهد داشت و با اين اعتباري كه در بودجه امسال اختصاص پيدا نموده، پسماند تبديل ‌مي‌ شود به يك ثروت خوب براي مردم. چرا كه وقتي تبديل به انرژي شود اين انرژي وارد چرخه اقتصاد و كارساز خواهد بود.

رئيس شوراي عالي ترافيك كشور افزود: بحث آخر بحث طرح جامع حمل و نقل است. رئيس شوراي عالي ترافيك، وزارت كشور است و معاون عمراني وزير كشور مسئول‌اين شوراست. مصوباتش هم لازم الاجراست در درون شهر و در برون شهر كميته‌ايمني راه است كه رييس آن وزير راه و شهرسازي است. يكي از دلايل عمده ميزان تلفات ما كه بسيار بالاست كم توجهي به‌اين دو مجموعه است.

افشاني افزود: انتظار مي‌رود كارشناسان و مديران حوزه معاونت عمراني وزارت كشور و سازمان شهرداري ها ودهياري هاي كشور نسبت به امور مختلفي همچون آب، راه و هر آنچه كه به حوزه كاري و تخصصي شما مرتبط مي باشد، دانايي و اشراف كامل داشته باشيد.

وي  با تاكيد بر اجراي قوانين افزود: در حوزه قوانين و آيين نامه ها، به هيچ وجه كمبود قانون  نداريم بلكه آنچه مشهود و محسوس است ضعف اجراي قانون است.

افشاني با بيان اينكه مديران حوزه معاونت عمراني وزارت كشور و سازمان شهرداري ها ودهياري كشور بايد براي سال 97 داراي برنامه باشند وهمچنين هفتگي گزارش كار ارئه نمايند، اظهار داشت: بايد براي سال آينده با جديت و با برنامه ريزي اقدام نماييم تا به اهداف خود برسيم و از اين رو براي بهبود وضعيت حوزه ماموريتي بايد پيشنهادهاي مشخص خود را بصورت جمعي ارائه دهيد.

Image00001 Image00002 Image00003 Image00004 Image00005 Image00006 Image00007 Image00008 Image00009 Image00010 Image00011 Image00012 Image00013 Image00014 Image00015 Image00016 Image00017 Image00018 Image00019 Image00020 Image00021 Image00022

کد: 50014812

زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 06:10 ب.ظ

تعداد نمایش: 393

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.