مجوز تاسیس برای 32 هزار و 954 دهیاری صادر شده است

مجوز تاسیس برای 32 هزار و 954 دهیاری صادر شده است

معاون امور دهیاری های سازمان شهردار ی ها و دهیاریهای کشور از  صدور مجوز تاسیس 32 هزار و 954 دهیاری در سراسر کشور تا ابتدای شهریور ماه 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،  سعید رضا جندقیان بیدگلی  با بیان مطلب فوق گفت:  در صورتی که روستائی واجد شرایط جمعیتی برای تاسیس مجوز دهیاری باشد، شورای اسلامی روستا باید به نمایندگی از اهالی روستا برای این امر اعلام آمادگی کند.

وی همچنین از پایان بررسی لایحه دهیاری ها در کمیسیون اصلی خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت به ریاست وزیر کشور و با حضور تنی چند از وزرا و معاونان رئیس جمهوری خبر داد و گفت: این لایحه پس از طرح و تصویب در جلسه هیات وزیران، تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

جندقیان بیدگلی  افزود: تقویت سیستم نظارت بر ساخت و سازهای روستایی، تعیین ساز و کارهای وضع و وصول عوارض محلی، نحوه تملک اراضی در مناطق روستایی و ایجاد بسترهای قانونی در این زمینه‌ها از موارد پیش‌بینی شده در این لایحه است.

وی ابرازامیدواری نمود که تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، گام موثری در راستای انتظام و انتساق قوانین و مقررات جاری دهیاری ها و تقویت مدیریت روستائی و جایگاه قانونی و حقوقی نهاد دهیاری با هدف ارائه خدمات بهتر به روستائیان و اداره مطلوب روستا باشد.

کد: 5006848

زمان انتشار: چهارشنبه 3 شهریور 1395 03:22 ب.ظ

تعداد نمایش: 442

تمامی حقوق برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور محفوظ است.